Politika

Erdoğan'ın Mersin mitinginde istenilen kalabalık toplanamadı

1 ay önce

erdoğan

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın dün Mersin’de katıldığı toplu açılış töreninde miting alanının belli bölümleri boş kaldı.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ise Silifke Belediyesi’ne ait araçların üzerine AKP logosunun yapıştırıldığına dair fotoğrafları yayınladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Mersin Cumhuriyet Meydanı’nda toplu açılış törenine katıldı. Tören alanında bazı bölümlerin boş kaldığı görüldü. AKP’li Akdeniz Belediyesi’nin temizlik işçilerinin de iş kıyafetleri ile birlikte alanda olduğu görüldü. Bu durum, CHP milletvekilleri tarafından tepkiyle karşılandı.

 

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Silifke Belediyesi’ne ait bir aracın üzerine AKP logosunun yapıştırıldığını gösteren bir fotoğraf yayınladı. Antmen, yaptığı paylaşımında şöyle değerlendirmede bulundu:

 

“Kamu araçları babanızın malı olmadığı gibi partilerinizin de araçları da değildir. Sayıştay ve İçişleri Bakanlığı bu konuda görevini yapmak zorunda. Mersin'de miting alanını doldurmaya devletin araçları yetmedi, bakanlıkların araçları da yetmedi hatta belediyelerinin araçları da yetmedi. Ford ve Volkswagen fabrikası gelse dahi yetmez artık size. Gidiyorsunuz” İlgili konular

Ekim özet

24 Ekim gün özeti

57 dakika sonra

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
Barlas

Sabah yazarı Barlas'tan Erdoğan'ın büyükelçi talimatına tepki

4 saat önce

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 büyükelçinin "İstenmeyen kişi" ilan edilmesi talebine karşı çıkarak bir yazı kaleme aldı....Devamını oku