Politika

Erdoğan’ın politikaları üçüncü dünya savaşının fitiline dönüşüyor

6 gün önce

erdo

Doğrusu- Hristiyanlık ve İslam Dayanışması Derneği Başkanı Dimitri Pakhomov, Erdoğan'ın çatışmacı politikasını eleştirdi. Pakhomov, çatışmacı politikaları yüzünden Erdoğan’ın dünya barışı adına tehlike teşkil ettiğine dikkat çekti.

Hristiyanlık ve İslam Dayanışması Derneği Başkanı ve aynı zamanda Moskova Patrikhanesi Ordodoks Kilise ve Toplum Dernekleri Federasyonu üyesi Dimitri Pakhomov, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünya barışı için bir tehlike olduğunu söyledi.

 

ARMAGEDDON’UN NÜKLEER ATEŞİ


Pakhomov, Poli Turco adlı sitede yer alan “Erdoğan’ın politikaları üçüncü dünya savaşının bir fitiline dönüşüyor” başlıklı yazısında Erdoğan’la ilgili şu ifadeleri kullandı: “Bütün İnsanlığı Armageddon’un nükleer ateşine sürükleme riski taşıyan uluslararası keşmekeş durumlardan çıkarmanın tek yolu, iyi niyetli tüm insanları bir araya getirerek, edindikleri binlerce yıllık iyi deneyimden istifade etmek. Ve bu tecrübelere dayanarak her düzeyde karar verebilen zeki bireylerden oluşan bir atmosferde birleştirici yeni bir düşünce akımı oluşturmak.”

 

GÜLEN’E 15 TEMMUZ HAKSIZLIĞI


Hizmet Hareketi ve Fethullah Gülen’e de yazısında yer veren Pakhomov, Türkiye’de 15 Temmuz Darbe kalkışması suçlamasıyla Gülen’e haksızlık yapıldığını belirtti.

 

Gülen’in fikirlerinin dünya barışına katkı sunduğunu vurgulayan Pakhomov: “İşte insanlığın kurtuluşu için sağlam fikir sunan ama ne yazık ki Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan idaresindeki mevcut Türk hükUmeti tarafından haksız yere suçlanan Hizmet Hareketinin kurucusu Fethullah Gülen, 2016’da askeri darbe düzenlemekle suçlanıyor. Türkiyeli bir düşünür, yazar ve İslam Dini rehberlerinden birisi hakkında söz ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Pakhomov kesinlikle temelsiz dediği suçlamaların kaynağını da şöyle anlattı “Tam da burada bu ülkenin yönetici elitinin gelecek adına aydınlanma; çok fikirliliğe dayalı bir gelecek inşa etme konusundaki isteksizliğinden kaynaklanıyor. Gülen’in çok sayıda kitabında anlattığı ortak bir insan kardeşliği konusuna duyarsızlık var.”İlgili konular

erdo

Erdoğan: Bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğinin farkındayız

6 gün önce

Dün Merkez Bankası tarafında faizin yüzde 15'e çıkarılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklama geldi. Erdoğan, "Gerekirse bu aşamada bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğinin farkındayız. Dünkü yapılan faiz artırımı kararını bu çerçevede değerlendiriyorum" diyen Erdoğan, "Türkiye'yi faiz, enflasyon, kur sarmalından çıkarmak zorundayız. Aksi halde bu bedelleri ödemek durumunda kalacağız" ifadelerini kullandı....Devamını oku
ersin

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Ankara’da

1 ay önce

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara’ya gelen KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı karşıladı....Devamını oku