Gündem

Erdoğan'ın yeğenini suçlayan İstanbul belediyesi çalışanı tutuklandı

1 hafta önce

baskapan

Erdoğan’ın yeğeninin kendisine hakaret ettiğini iddia eden ve Erdoğan'ın pandemi önlemlerini ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunan İstanbul belediyesi çalışanı Nuri Başkapan bu sabah “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla gözaltına alındı.

İstanbul belediyesinde çalışan Başkapan, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından ses kaydı paylaşarak kendisine hakaret ve tehdit eden kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeğeni Ali Erdoğan olduğunu iddia etti.
Bu paylaşımın ardından birçok kişi Başkapan'a destek olarak tehditleri savuran kişi hakkında işlem yapılmasını istedi.


Başkapan, söz konusu bu paylaşımla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu ancak herhangi bir işlem yapılmadığını söyledi.


Ses kayıtlarının sosyal medyada paylaşılması üzerine bugün sabah saatlerinde Başkapan gözaltına alınarak Vatan Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.


Başkapan Erdoğan'ın 'lebaleb' dediği kongrelerini de pandemi önlemlerini ihlal ettiği gerekçesiyle yargıya taşımıştı.


Başkapan'ın avukatı Ferdi Yamar müvekkilinin Cumhurbaşkanına hakaretle ilgili açılan davalar olduğunu belirterek haksız ve hukuki dayanaktan yoksun bir şekilde tutuklandığını duyurdu.


Başkapan İstanbul'daki yerel seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'nun kampanyasına 50 lira yatırdığı için belediyeye bağlı Ağaç A.Ş.'deki görevine son verilmiş, fakat seçimi kazanan İmamoğlu tarafından tekrar görevine iade edilmişti.

 

Başkapan, 3 Şubat 2020'de İstanbul'daki bir noterde Erdoğan'a “Cumhurbaşkanlığınızı tanımıyor ve kabul etmiyorum" diyerek ihtarname göndermek isterken de gözaltına alınmış, sorgusunun ardından tutkusuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.İlgili konular

erdoğan

İletişim Başkanlığı: Erdoğan İsrail'e karşı yoğun bir diplomasi yürütüyor

2 gün önce

İletişim Başkanlığı, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Filistin'deki kanlı saldırılarının durdurulması ve uluslararası camianın İsrail'e güçlü bir tepki ve caydırıcı bir ders vermesi için yoğun bir diplomasi trafiği yürütüyor." ifadelerini kullandı....Devamını oku