Dünya

Ermenistan Başbakanı Paşinyan sözlerinden çark etti 

1 ay önce

paşinyan

Rus yapımı İskender füzelerinin işe yaramadığını açıklayan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, sözlerinden çark etti. Rusya'nın ve kendi ordusunun tepkisini çeken Paşinyan yaptığı yeni açıklamada Rus füzeleri hakkında yanlış bilgi verildiğini itiraf etti.

Rus yapımı İskender füzelerinin işe yaramadığını söyleyen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, hem kendi ordusunu karşısına aldı, hem de Rusya'nın tepkisini çekti. Gelen tepkiler üzerine sözlerinden çark eden Paşinyan, "Bana yanlış bilgi verildi" dedi.

 

Ermenistan Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamaya göre Nikol Paşinyan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi yaptı. İkili, Paşinyan'ın bir televizyon programında İskender füzeleri hakkındaki iddiasını değerlendirdi.

 

Açıklamada "Paşinyan, Putin ile telefon görüşmesi sonrası Rus yapımı İskender füzeleri hakkında yanlış bilgilendirildiği sonucuna vardı" ifadelerine yer verildi. "Rus silahlarının dünyanın en iyileri arasında yer aldığından hiç şüphe edilmiyor" denilen açıklamada ayrıca Paşinyan'ın sözlerinin Ermenistan ile Rusya arasındaki askeri işbirliğini ve müttefiklik ilişkilerini hedef almadığı belirtildi. 

 

Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya tarafından olumlu karşılanan açıklama hakkında "Gerçekler dile getirildi" diye konuştu. İlgili konular

putin

Putin, mevcut devlet başkanının iki dönem daha aday olmasını onayladı

5 gün önce

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, mevcut devlet başkanının iki dönem daha aynı göreve aday olmasına izin veren yasayı onayladı....Devamını oku
Paşinyan

Ermenistan Başbakanı Paşinyan istifa ediyor

1 hafta önce

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, nisan ayında görevi bırakacağını açıkladı....Devamını oku