Gündem

Ersin Tatar muhalefetin boykotunu "ihanet" olarak niteledi

5 gün önce

tatar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Kuzey Kıbrıs'ta katılacağı Meclis oturumunu, muhalefet partilerinin boykot edecek olmasını Kuzey Kıbrıs lideri Ersin Tatar, "ihanet" olarak niteledi.

50 sandalyeli Kuzey Kıbrıs Cumhuriyet Meclisi'nde ana muhalefetteki 12 milletvekiline sahip Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ile 3 vekile sahip Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Erdoğan'ın konuşma yapacağı oturumu boykot edeceklerini açıklamışlardı.

 

Eski Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da Yenidüzen gazetesine yaptığı açıklamada, boykot kararını doğru bulduğunu belirterek, "Dünyaya meydan okunacak ve ilkel politikalara dönüştürülmesi muhtemel bu törenlere katılmayı düşünmüyorum" diye konuştu.

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası da iki partiyi kutlayan bir açıklama deklare ettiler. Kuzey Kıbrıs'taki çeşitli sendikaların oluşturduğu Sendikal Platform da iki partinin yanında olduğunu ve karara destek verdiğini bildirdiler.

 

Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yazılı açıklama yaparak, Meclis'teki muhalefet partilerinin boykot kararına çok sert tepki verdi.

 

Tatar, "Yunanistan Başbakanı ile yabancı ülke liderlerinin huzurlarına giderek, saygı duruşunda bulunanların Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşacağı Meclis oturumunu boykot edecek olmaları oldukça düşündürücü ve esef vericidir" dedi.

 

Türkiye gazetesine de açıklamalar yapan Tatar, boykot kararını "ihanet" olarak değerlendirerek, "Bu kararı alanlar Rum tarafı ile işbirliği içerisindeler" ifadesini kullandı.İlgili konular

tatar

Tatar: 47 yıldır kapalı olan Maraş'ın insanlığa açılması gerekiyordu

52 dakika önce

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kapalı Maraş'ın açılmasıyla ilgili "47 yıldır kapalı olan Maraş'ın insanlığa açılması gerekiyordu, o yapılmıştır" diye konuştu....Devamını oku
temmuzözet

21 Temmuz gün özeti

3 gün önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku