Politika

Erzurum'da AKP ve MHP'den ümidi kesen 400 kişi İYİ Parti'ye katıldı

4 ay önce

iyi parti

Erzurum'da çoğunluğu daha önce AKP ve MHP'lilerden oluşan çeşitli partilere üye 400 kişi İYİ Parti'ye katıldı. Katılımcılar il başkanlığı binasına sığmayınca katılım töreni sokakta yapıldı.

Sözcü'den Orhan Bozkurt'un haberine göre, İYİ Parti Erzurum İl Başkanlığında düzenlenen törenle çoğunluğu önceden AKP ve MHP’li olan çeşitli partilerden ayrılan 400 kişi partiye geçti.

 

Tören sırasında konuşma yapan il başkanı Melih Kırkpınar üyelik çalışmalarının bundan sonrada devam edeceğine belirterek şöyle konuştu:

 

“Üye sayımız her gün artıyor. Bugün 400 kişilik bir katılım oldu, önümüzdeki günlerde toplu katılımlar artarak devam edecek. Biz tüm teşkilatlarımızla birlikte sürekli halkın içindeyiz. İnsanlarımız samimiyetimize inandıkları için partimize teveccüh çok fazla.

 

Yüzlerce insan bugün burada İYİ’ler ailesine katılıyor. Geleceğinden umudunu kesmiş gençlerimiz var. Evine ekmek götüremeyen yurttaşlarımız, tenceresi boş annelerimiz, ay sonunu çıkaramayan memurlarımız, borç batağında yüzen esnafımız, kıt kanaat geçinen işçilerimiz, aldığı maaş hesabına yatar yatmaz eriyen asgari ücretlimiz, ahırı boş ve tarlasını ekemeyen çiftçilerimiz var. Bizler bu kötü gidişata son vermeye, bu uğurda gece gündüz demeden çalışmaya, toplumun her kesimine adalet ve eşitlik getirmeye, müreffeh bit toplum oluşturmaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, “Fikri hür vicdanı hür” bir nesil inşa etmeye yemin ettik”

 

İl Başkanı Kırkpınar, miting havasında geçen törende daha sonra partisine yeni katılanları tek tek kutlayarak rozetlerini taktı.İlgili konular

İyi Partili Aydın

İyi Partili Aydın: Erdoğan'a oy veren düşüncenin yüzde 70‘i yıkıldı

3 ay önce

İyi Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Adana’da bölge illerini kapsayan Teşkilatlar İstişare Toplantısı’nda konuştu....Devamını oku
muhalefet partisi

6 muhalefet partisi liderleri imzayı attı

3 ay önce

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA ve Gelecek Partisi genel başkanları, “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'' üzerine Ankara'da bir araya geldi....Devamını oku