Dünya

Eşi tuvalete kilitledi, 1.5 yıl sonra kurtarıldı!

1 hafta önce

kadın

Hindistan’ın Haryana eyaletinde bir kadın, eşi tarafından tuvalete kilitlenen kadın 1.5 yıl sonra kurtarıldı.

Kadına yönelik şiddet akıl almaz boyutlara ulaştı. Haryana Hindistan’da, kadına şiddetin en fazla olduğu üç eyaletten biri. Haryana eyaletinde akıl almam olay yaşandı.

 

Çarşamba günü eyalette polis tarafından kurtarılan 35 yaşındaki bir kadının kocası tarafından şiddete maruz kaldığı ve 1.5 yıldan fazla süredir tuvalette hapsedildiği öğrenildi.

 


Eşine şiddet uygulayan koca Naresh kendisini "zihinsel problemleri" olduğunu iddiasıyla savundu. Kadını kurtaranlar ise böyle bir durumun tespit edilmediğini belirtti.
17 yıldır evli olan çiftin 3 çocuk sahibi olduğu belirtildi. (İHA)

 İlgili konular

ayasofya

Ayasofya'nın tuvaletleri için 1 milyon TL'lik ihale 

8 saat önce

Vakıflar Genel Müdürlüğü, temmuz ayından camiye dönüştürülen Ayasofya’nın tuvaletlerini yenilemek için binlerce liralık “yenileme” ihalesi düzenlediği ortaya çıktı....Devamını oku
anne

Şiddete isyan: Kadın cinayetine kurban gitmek istemiyorum!

1 hafta önce

Özlem K, 22 yaşında ve üç çocuk annesi. Anne Özlem K., erkek şiddetine maruz kaldı. Özlem K., gördüğü şiddet sebebiyle yüzü tanınamyacak hale geldi. Saçları yolunan ve dayaktan yüzü mosmor olan genç kadın, annesinin evine sığındı. Genç kadın, kocası tarafından tehdit edildiğini söylüyor. Anne Özlem K., yetkililere seslenerek cinayete kurban gitmek istemediğini söyledi....Devamını oku