Gündem

Eski Adalet Bakanı Gül sessizliğini bozdu: Makamlar gelip geçici

3 ay önce

Bakan Gül

Bakan Gül, memleketi Gaziantep’te AKP İl Başkanlığında partililer ile bir araya geldi.

Adalet eski Bakanı Abdulhamit Gül, istifasının ardından ilk kez siyaset sahnesinde görüldü. 

 

Adalet Bakanlığı görevinden 29 Ocak’ta istifa ederek koltuğunu Bekir Bozdağ’a bırakan Abdulhamit Gül, kısa süreli sessizliğin ardından yeniden siyaset sahnesine döndü. Eski Bakan Gül, dün memleketi Gaziantep’e giderek burada Vali Davut Gül’ü ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.

 

Eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bugün ise AKP İl Başkanlığında partililer ile bir araya geldi. Toplantıya Abdulhamit Gül'ün yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AKP İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

 

“MAKAMLAR GELİR GEÇER”

 

Abdulhamit Gül, AKP'nin Türkiye'yi kucaklayan siyaset ve hizmet anlayışını ortaya koyduğunu belirterek, vatandaşı ayrıştıran hiçbir politikayı desteklemediğini söyledi. AKP 'nin Türkiye'deki tüm sorunların farkında olduğunun altını çizen Gül, sorunların görmezden gelinmediğini vurguladı.

 

Makam ve mevkilerin geçici olduğunu ifade eden Abdulhamit Gül, asıl konunun memleket için neler yapıldığı olduğunu belirterek, "Mevkiler, makamlar gelir geçer. Ama en güzel makam, bu milletin ferdi olmak ve bu ailenin bir parçası olmaktır. Bu millete bugüne kadar olduğu gibi hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Mevkiler, makamlar değil, ne yaptığınız önemlidir. Ne olduğunuz değil memleket için ne yaptığınız önemlidir. Bizler nerede olursak olalım memleketimizi daha da geliştirmek için bu mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

 

SOYLU GELDİĞİNDE KATILMAMIŞTI

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 14 Şubat’ta, Abdulhamit Gül'ün memleketi Gaziantep'e yaptığı çıkarmada adeta parti lideri gibi karşılanmıştı.

 

Süleyman Soylu'nun ziyaretinin hemen ardından sık sık polemik yaşadığı Gaziantepli eski Bakan Abdülhamit Gül'den haftalar sonra ilk fotoğraf gelmişti. Abdülhamit Gül'ün kardeşi Sabiha Doğan Twitter "Aydınlık" notuyla Abdülhamit Gül'ün fotoğrafını paylaşmıştı. Abdülhamit Gül'ün sobada patates közlediği görülmüştüİlgili konular

Soylu

Soylu: Kavala serbest kalsın isteyenler Ukrayna'dakilerin katilidir

3 ay önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gezi Parkı Davası'nda hakkında müebbet hapis istenen Osman Kavala için "Kim serbest bırakılmasını istiyorsa, Ukrayna'daki ve Suriye'deki çocukların katili de odur” dedi....Devamını oku