Politika

Eski AKP milletvekili Ocaktan: Babacan güçlü bir motivasyona sahip

2 yıl önce

Eski AKP milletvekili Ocaktan: Babacan güçlü bir motivasyona sahip


Eski AKP milletvekili ve Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, kurucusu olduğu AKP’den istifa eden ve yeni parti çalışmalarına başladığını duyuran Babacan’ın  dünyada saygın bir yere sahip, dürüst, şeffaf, ekonomide hatırı sayılır başarıların altında imzası olan pırıltılı bir isim olduğunu söyledi. Ocaktan, HaberTürk’teki canlı yayında sakin tavırları ile dikkati çeken Babacan’a ilişkin, “Yarın bir genel başkan olarak sahaya indiğinde, bugün konuştuğumuz pek çok şey bir teori olarak kalacak” dedi.
 
“Çünkü kitlelerin teveccühü o siyasi partiyi de, liderini de teorinin ötesine taşıyacak güçlü bir motivasyon gücüne sahiptir” diyen Ocaktan, “Bu açıdan bakıldığında Babacan’ın açıklamalarında öne çıkan en önemli başlıklar ‘hukuk devleti, kuvvetler ayrılığı, denge-denetleme, özgürlüklerin teminat altına alınması’ gibi temel evrensel değerlerdir. Ancak esas itibariyle toplumun beklentilerine en çok cevap veren ise ekonomist Ali Babacan’dır. Çünkü toplumun her gün yaşadığı en büyük problem ekonomidir, doğal olarak biraz nefes alabilmek için bir umut ışığı beklemektedirler” diye yazdı.


İlgili konular

kadın öldürüld

Son 20 yılda 7 bin 71 kadın öldürüldü, 30 bin 446 kişi işkenceye uğradı

6 ay önce

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, ‘AKP Hükümetinin 20 Yıllık Hak İhlalleri Enkaz Raporu’nu yayınladı....Devamını oku