Spor

Eski Galatasaray başkanı Ünal Aysal, ünlü oteli için konkordato talep etti

2 yıl önce

Eski Galatasaray başkanı Ünal Aysal, ünlü oteli için konkordato talep etti


Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Ünal Aysal, sahibi olduğu Kuruçeşme'deki Les Ottomans Hotel için konkordato talep etti.
 
Diken'den Ali Yılmaz'ın haberine göre, konkordato başvurusuna ilişkin henüz bir karar çıkmazken, otelin icradan satışı için 7 Kasım'a gün belirlenmişti. Alacaklı özel bir banka otelin icradan satışını istemişti. Otel için 440 milyon liralık muhammen bedel belirlenmişti.
 
Satışa kısa süre kalan Aysal'dan yeni bir hamle geldi. Ünlü otelin sahibi konumundaki Kalamos Turizm ve Ticaret AŞ için geçen pazartesi günü konkordato talep edildi.
 
Şirket için başvuru İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'ne yapıldı. Mahkeme, şirketin talebine ilişkin henüz tedbir kararı vermedi.
 
Mahkemenin tedbir kararı vermesi halinde 7 Kasım'daki icra ihalesinin de iptal edilmesi bekleniyor.


İlgili konular

seçim

Galatasaray'da seçim tarihi açıklandı

3 ay önce

Galatasaray, olağanüstü seçimli genel kurul toplantısının 23 Nisan'da, çoğunluk sağlanamadığı taktirde 30 Nisan'da yapılacağını duyurdu....Devamını oku
galatasaray

Galatasaray, Gaziantep FK deplasmanında mağlup: 3-1 

3 ay önce

Gaziantep FK, Galatasaray'ı her iki yarıda sergilediği üstün oyunu ile 3-1 yendi. Ev sahinini galibiyete taşıyan golleri Papy Djilobodji, Maxim (Penaltı) ve Figueiredo kaydetti. Galatasaray'ın tek golünü ise, Bafetimbi Gomis attı....Devamını oku