Gündem

Eski İçişleri Bakanı Güneş hayatını kaybetti

2 hafta önce

Hasan Fehmi Güneş

Eski İçişleri Bakanı ve CHP Milletvekili Hasan Fehmi Güneş yaşamını yitirdi.

CHP Milletvekilliği, Cumhuriyet Senato üyeliği ve İçişleri Bakanlığı görevlerinde bulunan Hasan Fehmi Güneş'in öldüğünü CHP'li milletvekilleri duyurdu.

 

CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Engin Altay, "Partimizin değerlerinden önceki dönemler milletvekilimiz ve İçişleri Bakanlarımızdan kıymetli ağabeyimiz #HasanFehmiGüneş’i kaybettik. Ailesine, partimize ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun" derken, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da, "Hasan Fehmi Ağabeyin vefatına çok üzüldüm. Yürekli, yiğit bir siyasetçiydi. Faşizmin kanlı ve karanlık oyunlarını bozmak için yeri geldi hayatını ortaya koydu. Yaşamın hakkını verdi. Allah rahmet eylesin. Büyük ailemiz CHP’ye ve sevenlerine sabır diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

Hasan Fehmi Güneş, 1934 senesinde Adapazarı'nda dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

 

Serbest avukatlık, Nallıhan Cumhuriyet Savcılığı, Sakarya Mühendislik Akademisi Öğretim Görevliliği, Cumhuriyet Senatosu Sakarya Üyeliği yaptı.

 

17. ve 18. dönem İstanbul Milletvekiliği ve İçişleri Bakanlığı yaptı.İlgili konular

Kimlik yenileme

Kimlik yenilemede son tarih ne zaman?

1 gün önce

Kimlik yenileme son gün 31 Aralık 2023 olarak belirlendi. Bu tarihten sonra eski kimlik (nüfus cüzdanı) geçerli olmayacak....Devamını oku
Hurdacı

Soylu’ya "Hurdacıların depolarının yıkılması" soruldu

2 ay önce

Ümrani’ye Dudullu ve Kadosan mevkiinde bulunan hurdacılara müdahale edildiği, emekçilerin mallarına el konularak, ateşe verildiği iddiaları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya soruldu....Devamını oku