Yaşam

Evrim Ağacı'nın anketine tepki yağdı!

1 yıl önce

twitter

Evrim Ağacı'nın Twitter üzerinden başlattığı "Türkiye'de idam cezası uygulaması olmalı mı?" anketi tepki çekti. Evrim Ağacı, popülist bir motivasyonla hareket ederek anket başlattığı tepkilerine verdiği yanıtta "Soru sormaktan ve soru soranlardan korkmayın arkadaşlar. Anket, yeni bir araştırma yazımızda kullanılmak üzere sorulmuştu" ifadelerini kullandı.

Bilim sitesi Evrim Ağacı, Twitter üzerinden bir anket başlatarak "Türkiye'de idam cezası uygulaması olmalı mı?" sorusunu sordu.

 

Evrim Ağacı'nın sorusu kısa süre içinde Twitter kullanıcılarının tepkisini çekti. Twitter kullanıcıları, idam cezasının gündeme getirilmesi nedeniyle Evrim Ağacı'na tepki gösterirken popülist motivasyonla hareket ettikleri yorumunu yaptı.

 

Tepkilerin ardından açıklama yapan Evrim Ağacı, şu ifadeler kullandı: "Soru sormaktan ve soru soranlardan korkmayın arkadaşlar. Yine bir dolu popülizm, vs. suçlaması yapılmış. Merak edenler için anket, konu hakkında yazdığımız yeni bir araştırma yazımızda kullanılmak üzere sorulmuştu. :)"

 

 İlgili konular

soylu

Polis anketinden Soylu'ya şok: Bu yanlıştan dönülsün

2 ay önce

Emniyet Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, sosyal medya hesabından, "Yeni çıkartılan polis atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin sonuçları polislerimize ve teşkilatımıza fayda sağlar mı?" diye sordu....Devamını oku
CHP AKP

Partilerin bir yıllık oy değişiminde CHP'nin oyu arttı, AKP'nin eridi

3 ay önce

ORC Araştırma, siyasi partilerin son bir yıllık oy değişimlerine ilişkin seçim anketi sonuçlarını yayımladı....Devamını oku