Politika

Faik Öztrak: Erdoğan Şahsım Hükümetleri milli paramızı pul etti

6 gün önce

öztrak

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, enflasyon oranları ile ilgili açıklama yaparak, "Erdoğan Şahsım Hükümetleri milli paramızı pul etti. Paramızın bereketini kaçırdı." diye konuştu. 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Dolaşıma çıktığı ilk gün, 100 lirayla 66 dolar alınırdı. Şimdi ancak 11 dolar alınabiliyor. 100 liranın dolar karşısındaki satın alma gücü 12 yılda 55 dolar eridi. Bunun 11 doları da ucube tek adam rejimine geçtiğimiz son üç yılda gerçekleşti" ifadelerini kullandı.

Öztrak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, eleştirilerini şöyle sürdürdü:

 

"1 Ocak 2009 tarihinde tedavüle girdi. Vatandaşlarımızın günlük hayatında en çok karşısına çıkan ve en çok kullandığı banknotların başında 100 liralıklar geliyor. Dolaşıma çıktığı ilk gün, 100 lirayla 66 dolar alınırdı. Şimdi ancak 11 dolar alınabiliyor. 100 liranın dolar karşısındaki satın alma gücü 12 yılda 55 dolar eridi. Bunun 11 doları da ucube tek adam rejimine geçtiğimiz son üç yılda gerçekleşti.

 

Bir ülkenin parasının değeri, o ekonominin barometresidir. İstikrarlı ekonomilerin, parası da istikrarlı olur. Milli paranın gücü vardır. Onuru vardır. Haysiyeti vardır. Erdoğan Şahsım Hükümetlerinin yanlış siyaseti, ekonomide istikrarı da paramızın haysiyetini de yok etti. Erdoğan Şahsım Hükümetleri milli paramızı pul etti. Paramızın bereketini kaçırdı."

 İlgili konular

dolar

Dolar rekor tazelemeye devam ediyor: 9,19 TL

1 gün önce

Dolar güne 8,63 lira seviyesinden başlamasının ardından gün içi yükselerek 9,1883 seviyesine çıktı....Devamını oku
Ali Babacan

Babacan: Talimatla faiz düşmez

1 gün önce

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Adana'da partisinin Kozan ilçe binasının açılışında konuştu....Devamını oku