Politika

Fatih Erbakan'dan Sedef Kabaş açıklaması: İfadelerini doğru bulmuyoruz

4 ay önce

erbakan

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erdoğan, TELE 1'deki açıklamaları nedeniyle 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'a ilişkin önemli açıklamada bulundu.

Erbakan açıklamasında, "Hanımefendinin ifadelerini asla tasvip etmiyoruz, doğru bulmuyoruz. Bu ifadeler sadece Sayın Cumhurbaşkanı'na değil, başka siyasetçi, devlet adamına da asla söylenmemesi gereken ifadelerdir" dedi.

 

Yeniden Refah lideri Erbakan, 'Anadolu Buluşmaları' kapsamında gittiği Gümüşhane'de, basın toplantısı gerçekleştirdi. Erbakan, "Biz Yeniden Refah Partisi olarak, iktidarın da muhalefetin de 'yanlışına yanlış doğrusuna doğru' diyerek Türk siyasetinde çığır açıyoruz. 'Tek çare geçmişte olduğu gibi bugün de Milli Görüş' diyoruz. Bundan böyle Milli Görüş'ün vakti gelmiştir" dedi. Erbakan, adaletin önemine değinerek, "Bir kere adaletin olmadığı bir yerde huzur olmaz, barış olmaz, kardeşlik olmaz, ekonomi olmaz, yatırım olmaz, üretim olmaz" şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

Erbakan ayrıca, 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Sedef Kabaş'ın sözlerine ilişkin, şunları söyledi:

 

"Gazeteci hanımefendinin ifadelerini asla tasvip etmiyoruz, doğru bulmuyoruz. Çok yakışıksız, çok çirkin ifadeler kullanmışlar, işi çok ileri götürmüşler. Bu ifadeler sadece Sayın Cumhurbaşkanı'na değil, başka siyasetçi devlet adamına da asla söylenmemesi gereken ifadelerdir"İlgili konular

erbakan

Fatih Erbakan: İşçi, memur, emekli maaşlarına yüzde yüz zam yapacağız

2 ay önce

Yeniden Refah Partisi, İstanbul 2’nci Olağan Kongresi’ni yaptı. Kongrede tek aday olan partinin İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi yeniden seçildi....Devamını oku