Gündem

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Beyaz Saray'da Biden'la görüşecek

1 ay önce

biden

İstanbul Ortodoks Patrikhanesi Ekümenik Patriği ve İstanbul Başpiskoposu I. Bartholomeos, ziyaret kapsamında ABD Başkanı Joe Biden ile görüşecek.

Daha önce de ABD'ye çok sayıda ziyarette bulunan Ekümenik Patrik I. Bartholomeos'un bu gezisinde ABD'deki kiliselerin yeniden yapılandırılması ve anavatanı Türkiye'deki kiliselerin statüsü gibi konuların ele alınacağı belirtiliyor.


Euronews'in haberine göre; ABD Başpiskoposu Elpidophoros, I. Bartholomeos'un Türkiye'de 50 yıl önce kapatılan dini okulların yeniden açılması için çağrılarını yineleyeceğini söyledi ve "Ekümenik patrikhane için Türkiye'deki dini özgürlük hayati önem taşır" beklentisini dile getirdi.

 

Patrik I. Bartholomeos'un Biden ve diğer üst düzey bürokratlarla önümüzdeki günlerde bir dizi görüşmeler gerçekleştireceği ileri sürülüyor. 

 İlgili konular

şi

ABD Başkanı Biden ile Çin Devlet Başkanı Şi arasındaki görüşme pazartesi

2 hafta önce

ABD Başkanı Joe Biden ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping arasında, uzun süredir yapılması beklenen çevrim içi görüşmenin, 15 Kasım Pazartesi günü gerçekleşeceği öğrenildi....Devamını oku
erdoğan

Erdoğan-Biden görüşmesi hakkında açıklama: Pozitif atmosferde gerçelleşti

3 hafta önce

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Roma'daki G20 Liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Biden ile yaptığı görüşme tamamlandı. Görüşmenin çok pozitif bir atmosferde gerçekleştiği belirtildi....Devamını oku