Ekonomi

Fındık fiyatına sessiz kalan odalara tepki

2 hafta önce

Fındık

TÜM KÖY SEN Ordu Şubesi, yaptığı açıklama ile fındık fiyatlarının düşük olarak açıklanmasına sessiz kalan ziraat odalarını eleştirdi.

Tüm Üretici Köylüler Sendikası (TÜM KÖY SEN) Ordu Şubesi, yaptığı açıklamayla fındık fiyatlarının düşük açıklanmasına ve buna sessiz akalan ziraat odalarına tepki gösterdi.

 

Yazılı olarak yapılan açıklamada, üretici köylüler olarak iktidar ile tarım ve gıda tekelleriyle mücadele ettikleri vurgulandı.

 

ZİRAAT ODALARINA TEPKİ

 

Kentte bulunan ziraat odalarına tepki gösterilen açıklama şöyle devam etti: “Üreticiler için söz söyleyen her kesimini de takip ediyoruz. Sözlerin arkasında durmadıklarında da eleştiriyoruz. Yaşanan tartışmanın bir nedeni de bu. Fındık fiyatları tartışmalarında ziraat odaları fiyat konusunda yeterli olamasa da ‘30 TL fiyat kırmızı çizgimiz’ dediler. Ancak hükümet 26,5 TL açıklaması yaptı ve bu fiyattan memnuniyetlerini belirttiler. 30 TL kırmızı çizginizdi ne oldu da bu fiyatın altına suskun kaldınız.”

 

‘ÜRETİCİNİN YANINDAYIZ’

 

Odaların iktidara yönelik vermesi gereken mücadeleyi üretici temsilcilerine karşı vermelerini şaşkınlıkla karşıladıkları vurgulanan açıklamada, “Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, Tüm Köy Sen olarak ziraat odalarını bir araya gelip değerlendirme yapmaya davet ettik ancak buna olumlu yanıt verilmedi. Bizler Tüm Köy Sen olarak ziraat odalarını rakip ya da iktidar gibi değerlendirmiyoruz. Üreticiler için birlikte emek harcaması gereken kuruluş olarak değerlendiriyoruz. Birbirimizle boğazlaşmak asla aklımızdan geçen bir durum değil. Yanlışta ısrar tarım ve gıda tekellerinin işine yarar. Tüm Köy Sen olarak üreticinin lehine olan her girişimin, adımın yanındayız. Bizim için belirleyici rota budur” ifadeleri kullandı.İlgili konular

zam

LPG otogaza 15 kuruş zam geldi

2 gün önce

Otogazın litre satış fiyatı 24 Eylül Cuma gününden itibaren 15 kuruş zamlı yapılacak....Devamını oku
Kira

İBB'den ürküten rapor: Kiralar yüzde 66 arttı

1 hafta önce

İBB'ye bağlı İstanbul Planlama Ajansı'nın hazırladığı konut raporu kentteki kira sorununu gözler önüne serdi....Devamını oku