Gündem

Firari eski futbolcu Sezer Öztürk yurt dışına kaçarken kamyonette yakalandı

1 yıl önce

öztürk

Trafikte yol verme meselesi yüzünden tartıştığı kişilere silahla ateş açıp bir kişinin ölümüne neden olan Öztürk, yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı.

Eski futbolcu Sezer Öztürk ile Halil İbrahim Genç (24) arasında çıkan yol verme tartışmasında Halil İbrahim Genç silahla vurularak öldürülmüştü. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında firari olan şüpheli Sezer Öztürk, Artvin'den Gürcistan'a gitmek için bindiği kamyonetin arkasında ele geçirildi.

 

Öztürk, ifadesinde "Olay günü çocuklarımı hayvanat bahçesine götürdüm, daha sonra eve dönerken arabamın önünü kestiler, beni darp ettiler. Ölümden döndüm, kafama aldığım darbelere ilişkin raporları mahkemeye sunacağım. İlla haklı olmak için ölmem gerekmiyor. Ben ateş etmedim, Ömer Genç benim korumamdır, olay sırasında o havaya ve yere ateş etti. Karşı taraf 30-40 kişiydi. Alkollü vaziyette bize saldırdılar, benim yanımda korumam, korumamın çocukları ile benim küçük çocuklarım ve eşlerimiz vardı" diye yaptığı savunmasında suçlamaları reddetti. 

 

Hakimlik, Öztürk'ün "Kasten öldürme" suçundan tutuklanmasına hükmetti.İlgili konular

tonya

Trabzon'da kamyonetin üzerine kaya, 4 kişinin ölümüne sebep oldu

8 ay önce

Trabzon'da yamaçtan kopan kaya parçaları bir kamyonetin üzerine düşerek, araç bulunan 4 kişinin ölmesine sebep oldu. ...Devamını oku
öztürk

AKP'li Öztürk, fiyat artışlarının salgın kaynaklı olduğunu ileri sürdü

1 yıl önce

AKP Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, salgın döneminin ekonomide dalgalanmaya yol açtığını belirten Öztürk, "Bazen bu nedenlerle fiyat artışları oldu" diye konuştu....Devamını oku