Politika

Fransa: Türkiye ile AB’nin ilişkilerinin devamı Ankara'ya bağlı

2 yıl önce

fransa

Fransa Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Agnes von der Muhll açıklamalarda bulundu. Muhll, "Ankara’nın pozisyonunu belli etmesi durumunda Türkiye ile AB’nin yeni ve yapıcı bir ilişki sürdürebilir" dedi.

Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki ilişkiler yaptırım tartışmalarıyla birlikte tekrar gerilirken Fransa’dan kritik bir açıklama gelirken, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir telefon görüşmesi yaptı.

 

Görüşmenin ardından Fransa Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Agnes von der Muhll yaptığı açıklamada, “10 ve 11 Aralık’taki Avrupa Konseyi öncesinde dışişleri bakanımız Fransa ve Avrupa’nın Türkiye ve AB arasındaki yapıcı ilişkinin devam etmesi için gerekli şart ve koşullarını hatırlattı” dedi.

 

Yapılan açıklamada bazı konularda Ankara’nın pozisyonunu belli etmesi durumunda Türkiye ile AB’nin yeni ve yapıcı bir ilişki sürdürebileceği belirtildi.İlgili konular

almanya

Almanya Şansölyesi Scholz yarın Türkiye'ye geliyor

1 yıl önce

Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Olaf Scholz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle yarın Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunacak....Devamını oku