Ekonomi

Fuat Oktay uçan araçlar hakkında konuştu: Dünya liderliğine oynayacağız

5 gün önce

oktay

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Verimlilik Teknoloji Fuarı’nda "Uçan araçlara geldiğimizde artık dünya liderliğine oynayacak bir Türkiye göreceksiniz" diye konuştu.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da kurulan Verimlilik Teknoloji Fuarı’na katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, artık yapay zeka, otonom araçlar, robotik üretim sistemleri, artırılmış gerçeklik ve nesnelerin interneti gibi çığır açan yeni ve yenilikçi teknolojilerin insan hayatının birer gerçeği haline geldiğini ifade etti.

 

Oktay, açıklamasında ayrıca şunları dile getirdi:


"Elektronikte, otonomda ve bilişimde sektöre lokomotiflik yapacak ve aynı şekilde gelişmiş olan yan sanayiye lokomotiflik yapacak ayrı bir sektörün ayağa kaldırılması. Sadece elektrikli araçlarda artık biz de varız diyen bir Türkiye’nin ötesinde bir sonraki aşamaya yaptığımız yatırımlar var.

 

Milletimiz bunların hepsinin farkında ve kimin laf ürettiğini, kimin iş ürettiğini de çok iyi biliyor. Bu millet kiminle selamı-sabahı keseceğini de Âşık Veysel’in dediği gibi ‘Hangi cahille sohbeti keseceğini’ çok iyi biliyor. 19 yıldır nasıl yatırımlarımızla, somut iş ve icraatlarımızla gönüllere girdiysek inşallah bundan sonra da yolumuza devam edeceğiz."İlgili konular

oktay

Kılıçdaroğlu, 30 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum edildi

1 hafta önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a, 'kişilik haklarına saldırıda bulunduğu' gerekçesiyle 30 bin TL manevi tazminat ödeyecek. ...Devamını oku
oktay

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Covid-19 aşısı yaptırdı

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara Şehir Hastanesi'nde Covid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı....Devamını oku