Ekonomi

G20'de Çevre Bakanları bir araya geliyor

3 gün önce

Çevre Bakanları

İtalya'nın Napoli Kentinde düzenlenecek G20 Çevre Bakanları ve İklim Enerji Bakanları bir araya gelecek.

Toplantıda, üye ülkelerin Bakanları ve ilgili kuruluşların temsilcileri, biyoçeşitlilik kaybı ve kirlilik, arazi bozulması, çölleşme, su ve diğer doğal kaynakların sürdürülemez kullanımı konularını konuşmak ve çözüm aramak için bir araya gelecek.

 

Dünya'nın haberine göre Dönem Başkanı İtalya'nın ev sahipliğinde, Napoli kentinde yarın başlayacak G20 Çevre Bakanları ve İklim Enerji Bakanları Toplantısı'nda Bakanlar, uluslararası gelişmeleri değerlendirecek ve doğanın korunması konusunda sürdürülebilir politikaları masaya yatıracak.

 

Napoli'nin tarihi Palazzo Reale Sarayı'nda (Kraliyet Sarayı) düzenlenecek toplantı, İtalya Ekolojik Dönüşüm Bakanı Roberto Cingolani'nin moderatörlüğünde yapılacak.

 

İklim ve Enerjiden sorumlu G20 Bakanları da iklim değişikliğiyle mücadele etmek, enerjide ortak vizyonu geliştirmek ve iş birliği alanlarını güçlendirmek amacıyla 23 Temmuz Cuma günü yine Napoli'de toplanacak.

 

Her iki toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, beraberinde ilgili Bakanlıklardan oluşan teknik heyetle katılacak.

 

Bakan Kurum, Türkiye'nin çevre, iklim ve enerji alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verecek, diğer üye ülkelerle yürütülecek proje ve çalışmalara ilişkin konuları sunacak.İlgili konular

Tunç Soyer

Tunç Soyer: Bu benim işim mi, ben Çevre ve Şehircilik Bakanı mıyım?

1 hafta önce

İzmir Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında konuşan Soyer, İzmir Körfezi’nin, kirli akan Gediz Nehri nedeniyle zehirlendiğini belirtti....Devamını oku
deniz salyası

Bakan Kurum'dan deniz salyası açıklaması

1 ay önce

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara'daki deniz salyası sorunu ile ilgili açıklamada bulundu....Devamını oku