Gündem

Garipoğlu’nun şirketinde 29 milyon dolarlık vurgun

1 hafta önce

garipoğlu

Yerli kripto para borsalarından arka arkaya dolandırıcılık haberleri gelirken, Garipoğlu ailesine ait GKFX Financial Services Limited Şirketi aracılığıyla da büyük bir vurgun gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

Hayyam Garipoğlu’nun oğlu Kasım Garipoğlu’na ait GKFX Financial Services Limited Şirketi’nde yönetici olarak görev yapan 6 kişinin, şirket müşterilerinin paralarını zimmetlerine geçirdikleri tespit edildi. Polisin yaptığı incelemede, müşterilerin nakit paraları ve teminat hesaplarının bir kısmının şirket hesaplarına girilmediği ve muhasebe işlemlerinin yapılmadığı belirlendi.


Gazeteduvar’da yer alan haberde, muhasebe ve bilişim sistemlerine yaptıkları müdahale, bulundukları pozisyon ve kendilerine duyulan güven nedeniyle 6 yöneticinin bu kadar büyük miktarda parayı zimmetine geçirdiğinin fark edilemediği öne sürüldü.

 

Dolandırıcılığın miktarının 29 milyon dolar olduğu ifade ediliyor. 23 Nisan’da gözaltına alınan M.K.Y., B.K., C.Ö., V.S., S.E. ve R.E. adlı 6 yönetici, 26 Nisan’da tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

Şirketten ise konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.İlgili konular