Gündem

Gazeteci Metin Cihan’ın ifşa ettiği belgeleri TÜGVA Başkanı doğruladı

2 gün önce

tügva

Gazeteci Metin Cihan’ın eski bir Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) çalışanı aracılığıyla kamuoyuna duyurduğu belgeleri TÜGVA Başkanı doğruladı.

Kendini savunmak için gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube yayınına katılan TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu, “Bir kere bu içerden belgeleri almış bu adam, sızdırmış, yedek yapmış ve ifşa ediyor” sözleriyle belgelerin doğru olduğunu itiraf etti.

 

Yayınlanan belgelerde TÜGVA’nın emniyet, yargı ve orduda kadrolaşmak için listeler oluşturduğu, bu listelerde kişilerin bilgileri, mülakata girecekleri yer ve tarihleri ile referansları bulunuyordu.

 

Belgelerde ayrıca TÜGVA’nın birçok ildeki binalarının kiralarının da belediyeler, valilikler, özel idare ve vakıflar genel müdürlüğü aracılığıyla ödendiği de tespit edilmişti.İlgili konular

tügva

TÜGVA, "Paralel yapılanma" belgelerini yalanladı

3 gün önce

Gazeteci Metin Cihan, kendisine eski bir TÜGVA çalışanının ilettiği belgeleri paylaşmıştı. Bunun üzerine TÜGVA konuya dair açıklama yaparak, "belge diyerek oluşturulmuş şeyler sonradan masa başında kurgulanmış kumpas belgeleridir" dedi....Devamını oku