Türkiye Haberleri

Gazeteci Nuray Şirin Göktaş hayatını kaybetti

2 hafta önce

Nuray Şirin Göktaş

Gazeteci Nuray Şirin Göktaş, Ankara’da hayatını kaybetti. Gazeteci Hıdır Göktaş’ın eşi olan Göktaş, bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

62 yaşındaki Nuray Şirin Göktaş’ın vefatını sosyal medya hesabından duyuran Eski Hazine Müsteşarı Mahfi Eğilmez, “Hazine Müsteşarı olduğum dönemde basın danışmanımız olarak görev yapan Nuray Göktaş’ı kaybettiğimizi üzüntüyle öğrendim. Başta eşi Hıdır Göktaş olmak üzere ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim” ifadelerini kullandı.

 

Göktaş, Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra bir süre avukatlık yaptı. Haftalık Nokta dergisinde gazeteciliğe başlayan Göktaş, Ankara’da meslek yaşamını sürdürdü.

 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda basın müşaviri olarak görev yapmaya başlayan Göktaş, daha sonra aynı göreve Hazine Müsteşarlığı’nda devam etti. Makedonya Büyükelçiliği’ne Hazine müşaviri olarak atanan Göktaş, bu görevinin ardından noterliğe başladı. Göktaş, emekli olduktan sonra gazeteci eşi Hıdır Göktaş’la birlikte Alaçatı’da yaşadı.

 İlgili konular

tüzümen

Koronavirüse yakalanan ünlü spor yorumcu Levent Tüzemen yoğun bakımda

2 gün önce

Galatasaraylılığı ile bilinen gazeteci ve yorumcu Levent Tüzemen yoğun bakıma kaldırıldı. Tüzemen'in koronavirüse yakalandığı ve hastalığı ağır olduğu belirtildi....Devamını oku
Koronavirüs

94 vatandaşımız daha hayatını kaybetti

3 hafta önce

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre semptom gösteren 660 hastayla birlikte 7 bin 590 yeni vaka tespit edildi....Devamını oku