Politika

Gazeteci Sefa duyurdu: AKP'den Babacan, Arınç ve Faruk Çelik'e operasyon

9 ay önce

operasyon

AKP rejiminin, Ali Babacan’ın liderliğindeki Deva Partisi’ne büyük bir operasyon yapmaya hazırlandığı ileri sürüldü.

Gazeteci Said Sefa’nın YouTube kanalından paylaştığı soruşturma belgelerine göre, gözaltına alınacak isimler arasında Ali Babacan’ın yanı sıra Merkez Partisi Genel Başkanı Abdurrahim Karslı ve Anayasa hukukçusu Osman Can da var.

 

Said Sefa, “Deva Partsi’ne kapsamlı bir operasyon hazırlığı var. Onun ardından sıra İyi Parti ve CHP’ye gelecektir.” ifadelerini kullanıyor.

 

SORUŞTURMA EYLÜL AYINDA BAŞLAMIŞ

 

Said Sefa’nın aktardığına göre soruşturma geçtiğimiz eylül ayında, ‘itirafçı’ olan bir avukatın ifadeleri sonrası açılıyor.

 

Soruşturma dosyasında Merkez Partisi ve Deva Partisi’nin, Hizmet Hareketi’nin talimatıyla kurulduğu iddiası var. Buna dair tek delil ise Mücteba Kılıç isimli ‘itirafçı’nın ifadeleri.

 

Said Sefa, soruşturmanın İzmir’de başlatıldığını ardından İstanbul ve Ankara’ya uzandığını söylüyor. Belgeleri ise kendisine AKP’nin üst düzey isimleri tarafından gönderildiğini anlatan Sefa, Deva’nın hedefe konmasının sebebi anketlerdeki yükselişi.

 

DEVA, AKP’NİN EN BÜYÜK ALTERNATİFİ OLARAK GÖRÜLÜYOR

 

Sefa, “Yaklaşık 6-7 ay kadar önce anket yapan şirketler sarayda bir toplantı yapılıyor. Anketlerde Deva’nın yükselişinin söz konusu olduğu görülüyor. AKP içerisinden gelen bilgilerden bahsediyorum. Bana bu dosyaları ulaştıranlar sıranın kendilerine de geleceğini düşünüyor. Faruk Çelik’in, Bülent Arınç’ın bile adı geçiyor. Bu toplantıda Ali Babacan’ın önünün kesilmesi gerektiğine karar veriliyor.” diyor.

 

Said Sefa, operasyon yapılacak isimler arasında bazı gazetecilerin de olduğunu söylüyor.

operasyon
operasyon
operasyon
operasyonİlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

6 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefonda görüştü

6 ay önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi....Devamını oku