Gündem

Gaziantep’in kurtuluşunun "100’üncü yılı maraton ihalesi" de yandaşa gitti

4 ay önce

fatma şahin

Maraton için düzenlenen 641 bin TL’lik ihale AKP’li Bilir’in şirketinin oldu.

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Antep’in kurtuluşunun 100’üncü yılı kapsamında düzenlediği maratonun ihalesini de yandaş aldı. 

 

Eski Habertürk yazarı ve Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'nın İHA çalışanı Ahmet Demir'e şiddet uygulamasına göz yummasıyla tepkilere neden olan AKP'li Fatma Şahin’in yönettiği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin bir ihalesi daha yabancıya gitmedi.

 

AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Antep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü kapsamında 19 Aralık Pazar günü “Gazi Yarı Maratonu ve 10 kilometre koşusu” adı altında bir etkinlik düzenledi.


Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bu organizasyon için de 1 Aralık 2021 tarihinde “3'üncü Gazi Yarı Maratonu Hizmet Alımı İşi” adı altında da bir ihale düzenledi. Sadece iki şirketin katıldığı ihaleyi 641 bin 505 TL teklif veren İstanbul merkezli Bilir Turizm ve Danışmanlık Şirketi’nin aldığı açıklandı.

 

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, yüzbinlerce liralık ihaleyi alan İstanbul merkezli şirketin sahibi de tanıdık çıktı. Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde şirketin sahibinin Ali Bilir olduğu ifade ediliyor.

 

Bilir, 28 Mart 2004 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerine girerek Beykoz Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis üyesi seçildi ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı. Bilir, 2011 yılındaki genel seçimlerde de AKP’den milletvekili aday adayı olmuştu.

 

7 YILDA 85 İHALE ALDI


Ali Bilir’in sahibi olduğu Bilir Turizm ve Danışmanlık Şirketi, kamu kurumları ile AKP'li belediyelerden 2015 ile 2021 yıllarını kapsayan 7 yıllık dönemde tam 85 ayrı ihale aldı. Bu 85 ihalenin toplam bedeli ise 102 milyon TL’yi buluyor. Şirketin ihale aldığı kamu kurumları arasında valilikler, emniyet müdürlükleri, üniversiteler, AKP’li belediyeler ve bu belediyelerin şirketleri, hastaneler ile il sağlık müdürlükleri gibi çok sayıda kamu kurumu yer alıyor.

 İlgili konular

Oy verme kabini

Oy verme kabini alımı için ihale

1 ay önce

Cumhur ve Millet ittifakları arasında erken seçim polemiği yaşanırken, Devlet Malzeme Ofisi'nin oy verme kabini alımı için ihale açması dikkati çekti....Devamını oku
gaz kapsülü

Yeni bir hazırlık mı? Emniyete 550 bin gaz kapsülü daha

2 ay önce

Emniyet Genel Müdürlüğü, farklı tiplerde 550 bin gaz kapsülü ve sis fişeği ile 8 bin adet şeffaf kalkan alımı için ihaleler düzenledi....Devamını oku