Gündem

Gaziantep'te Suriyelilerden turiste taciz

3 ay önce

taciz

Güney Koreli bir YouTuber Gaziantep'te çekim yaparken fiziki tacize uğradığı görüntüleri sosyal medyada paylaşınca gündem oldu.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Güney Koreli turistin Suriyeli bir grup tarafından rahatsız edildiğini ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.

 

Gaziantep'te çekim yaparak dolaşan Güney Koreli YouTuber'ın paylaştığı video sosyal medyada çok konuşuldu. Görüntülerde sokakta yanına gelen ve Suriyeli oldukları belirtilen 3 kişinin genç turistten para istedikleri ve fizki tacizde bulundukları görülüyor.

 

3 kişinin ısrarlarına rağmen güçlükle bölgeden uzaklaşan Güney Koreli YouTuber, çektiği görüntüleri 'Gaziantep'e gitmeyin' notuyla paylaştı.


Vali açıklama yaptı


Gaziantep Valisi Davut Gül, Güney Koreli turistin yabancı uyruklu grup tarafından rahatsız edildiği iddiasına ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi.

 

Gül, yazılı açıklamasında, Gaziantep'te de zaman zaman her kesimden suç işleyenlerin olabileceğini belirtti.

 

Kamu vicdanını rahatsız eden suçlara karışan yabancılar hakkında mevcut cezalara ilaveten sınır dışı işlemlerinin uygulandığını kaydeden Gül, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

 

Gül, şunları ifade etti:

 

"Koreli misafiri de rahatsız eden kişiler, tespit edilip gerekli yaptırım uygulanacaktır. Bu olayı bahane edip bir toplumun tamamını suçlamak iyi niyetle bağdaşmaz. Yabancıların suça karışma oranı çok düşük olup suç işlendiğinde de gerekli adli ve idari işlemler yapılmaktadır. Toplumu provoke etmek isteyen kişilere itibar etmeyin lütfen."
İlgili konular

biden putin

Yarınlara Giden Yolda Rusya Ukrayna Savaşı

3 ay önce

Çin ile bir mücadeleye girişmeden önce Rusya'yı aradan çıkartmak, olmadı Çin ile birlikte hareket edemeyecek, ona destek veremeyecek hale getirmek ya da Batı, Çin ile uğraşırken Putin'in Rusya'nın sınırlarını genişletmesinin önüne geçmek en makul strateji gibiydi....Devamını oku
Rus turis

Turizmde "Rus turist" imzası

4 ay önce

Geçen yıl Türkiye'ye en çok Ruslar geldi. 2021 Kasım'a kadar ülkeye gelen Rus turist sayısı 4 milyon 555 bin 47 olurken, bu rakam, 2020'de gelen turist sayısından 10 milyon kişi daha fazlaya denk geldi....Devamını oku