Politika

Gelecek Partisi'nden Berberoğlu kararına sert tepki!

1 hafta önce

berberoglu

Anayasa Mahkemesi'nin Enis Berberoğlu hakkında verdiği yeniden yargılama kararını, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin ‘yerindelik denetimi kapsamında kaldığı’ gerekçesiyle reddetmesine Gelecek Partisi tepki gösterdi.

Gelecek Partisi, Anayasa Mahkemesi'nin Enis Berberoğlu hakkında verdiği yeniden yargılama kararını, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin reddetmesine dayanak gösterdiği gerekçeleri hukuka aykırı olduğunu belirtti. Gelecek Partisi, "Anayasa ve yasa ihlali oluşmuştur" dedi.

 

Gelecek Partisi, açıklamasında, Anayasa Mahkemesinin kararlarının kesin hüküm oluğuna dikkat çekti.

 

Gelecek Partisi konuyla ilgili, "İlk derece mahkemesinin vermiş olduğu bu yanlış kararla; hukuk devleti, yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı ilkesi ile ve yine 2010 yılında büyük umutlarla yapılan anayasa değişikliği ile hukuk sistemimize girmiş ve vatandaşlarımızın hak arama yollarını genişleten 'Bireysel başvuru müessesesi' büyük yara almıştır" açıklamasında bulundu.

 

 İlgili konular

enis berberoğlu

AYM’nin Berberoğlu kararını üst mahkeme de tanımadı!

20 saat önce

CHP'li Enis Berberoğlu’nun yeniden yargılanmasına yer olmadığı kararına yönelik itiraz hakkında İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi karar verdi....Devamını oku
içişleri

İçişleri AYM üyesi Engin Yıldırım'ı istifaya davet etti!

1 hafta önce

İçişleri Bakan Yardımcıları Mehmet Ersoy, İsmail Çataklı ve Muhterem İnce, Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle istifaya devet etti. Anaysa Mahkemesi’nin Enis Berberoğlu ile ilgili aldığı kararı İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin tanımaması sonrası Anayasa Mahkemesi üyesi Yıldırım, sosyal medya hesabı üzerinden "Işıklar yanıyor" şeklindeki paylaşımda bulunmuştu....Devamını oku