Politika

Genç Parti'de Cem Uzan dönemi mi? Telekonferansla kongreye katılacak!

2 yıl önce

cem uzan

Genç Parti'nin 5. Olağan Kongresi, 2 Temmuz'da Ankara'da yapılacak. Partinin kurucu genel başkanı olan ve 10 yıldır Fransa'da yaşayan Cem Uzan kongreye telekonferansla katılarak bir konuşma yapacak.

Genç Parti’nin 5. Olağan Kongresi, 2 Temmuz Perşembe günü Ankara'da toplanıyor. Yenimahalle semtindeki 4 Mevsim Tiyatro Salonu’nda yapılacak kongrede divanın oluşturulmasının ardından, faaliyet ve hesap raporu görüşülecek.

 

YÜZDE 7.25 OY ALDI

 

Kongreye, 2010 yılından beri Fransa'da yaşayan Cem Uzan da telekonferansla katılarak bir konuşma yapacak. Kongrede Genel Başkan ve Merkez Yönetim Kurulu seçimleri de yapılacak.

 

26 Kasım 1992'de Cem Uzan ve arkadaşları tarafından kurulan Genç Parti, 3 Kasım 2002 seçimlerinde baraj altında kalmasına rağmen, yüzde 7.25 oy alarak önemli bir başarı elde etmişti.


10 YILDIR FRANSA’DA

 

Genç Parti 2007 genel seçimlerinde ise yüzde 3.03 oy alabilmişti. Hakkında çeşitli davalar bulunan Cem Uzan, 2010 yılında Fransa’ya gitmiş ve bu ülkeden siyasi sığınma hakkı almıştı. Genç Parti daha sonraki seçimlere katılmamıştı.İlgili konular

medvedev

Medvedev, Fransa’nın ekonomik savaş söylemine çok sert çıktı

8 ay önce

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev, Fransa’nın ekonomik savaş söylemine "Konuşmalarınıza dikkat edin beyler!" diye tehdit gibi karşılık verdi....Devamını oku
euro

2 Ocak gün özeti

10 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku