İnsan Hakları

Gergerlioğlu anjiyo oldu; yoğun bakıma alındı

2 hafta önce

Gergerlioğlu

Gözaltına alındığı sırada darp edilen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, kaldırıldığı hastanede anjiyo olurken,  bugün yoğun bakımda kalacak olan Gergerlioğlu'nun daha sonra cezaevine götürüleceği aktarıldı.

Vekilliği düşürülen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun gözaltına alındıktan sonra göğüs ve kalp ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırılması sonucu Gergerlioğlu, anjiyo oldu.

 

Gergerlioğlu, anjiyo olduktan sonra yoğun bakım servisine kaldırılırken, oğlu Salih Gergerlioğlu sosyal medya hesabından "Babam hastanede. Kalp ve göğüs ağrısından dolayı anjiyo olacak" paylaşımda bulundu.

 

Ameliyat sonrası tekrar açıklama yapan Salih Gergerlioğlu, "Babamın anjiyosu yapıldı. Tansiyonunun yüksek olmasından dolayı yoğun bakıma alındı. Bugün yoğun bakımda kalacak. Durumu iyi." dedi.

 

Gergerlioğlu'nun son durumuyla ilgili bilgi veren avukatı Bişar Abdi Alınak, Gergerlioğlu’nun yüksek tansiyon hastası olduğunu belirtererek, “Doktor sağlık durumunu gözetebilmek için kendisini yoğun bakıma aldı. Yaşadığı olaylardan ötürü çok gergindi ve durmadan susadığını ifade etmeye çalışıyordu. Memleket bu yaşta bir hasta mahpus daha edindi" dedi.Gergerlioğlu’nun belli bir süre daha yoğun bakımda kalacağını söyleyen Alınak, ardından Sincan Cezaevi'ne götürüleceğini aktardı.
İlgili konular

cezaevi

Cezaevindeki görüşlerin kayıt altına alınmasını içeren madde geri çekildi

3 gün önce

Cezaevinde tutuklu ve mahkumların mektup ve görüşlerini kayıt altına alan torba yasadaki maddeler çıkarıldı....Devamını oku
cezaevi

Türkiye nüfusa göre tutuklu oranında Avrupa birincisi

1 hafta önce

Avrupa Konseyi 2020 Ceza İstatistikleri’ne göre, Türkiye nüfusa göre tutuklu oranından Avrupa birincisi....Devamını oku