Politika

Gergerlioğlu'ndan Vali Seddar Yavuz'a: Kocaeli Valisi sen kimsin ya? 

2 ay önce

vali

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un, "Bu ülkenin PKK'li, HDP'li bir içişleri bakanına, bir milli eğitim bakanına, bir cumhurbaşkanı yardımcısına tahammülü yoktur" sözlerine "Kocaeli Valisi sen kimsin ya? Sen devletin bir memurusun" diyerek sert tepki gösterdi.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Kocaeli’de nevruz alanında yaptığı konuşmada; Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un "Bu ülkenin PKK'li, HDP'li bir içişleri bakanına, bir milli eğitim bakanına, bir cumhurbaşkanı yardımcısına tahammülü yoktur" ifadelerine sert karşılık verdi.

 

Gergerlioğlu, valiye tepkisinde şunları söyledi:

 

"Kocaeli Valisi’nin son günlerdeki sözlerini duydunuz. Diyor ki Kocaeli Valisi, amirlerine yaslanarak; ‘HDP’li bir içişleri bakanı olmaz, HDP’li bir adalet bakanı olamaz’ diyor. Kocaeli Valisi’ne buradan sesleniyorum: Kocaeli Valisi sen kimsin ya? Sen devletin bir memurusun. Sen hangi hakla millete karşı mücadele ediyorsun? Sen milletin işlerini idare etmekle görevli bir memursun. Haddini bil! Sen bu sözleri bu ülkenin üçüncü büyük partisine söyleyemezsin. Eğer ki siyasal alana girmek istiyorsan buyur gel. AK Parti’den adaylığını koy çık karşımıza al boyunun ölçüsünü. Yahu sana açıkça söyleyeyim Kocaeli Valisi; bu ülkede HDP’den iki bakan oldu sizin o bakanlarınızdan bin kat daha ahlaklı, dürüst bir şekilde bakanlık yaptı ve daha onlarca da bakan olacak, bunu çok iyi bil. Şunu da iyi bil ki HDP’den içişleri bakanı da olur cumhurbaşkanı da olur.

 

Neden onun içeride olduğunu, sadece HDP’den değil; Cumhurbaşkanlığı’nın en büyük adaylarından birisi olduğu için o zindanlarda tutulduğunu bu ülkenin tüm insanları biliyor. Bu çok açık bir gerçek. Kalkmışsınız böyle saçma ve hukuksuz laflar söylüyorsunuz. Yerinizi bilmiyorsunuz. Sana yerini hatırlatıyorum ve görevini hatırlatıyorum Kocaeli Valisi. Yahu bu ülkede en pahalı ekmeği neresi yiyor? Kocaeli yiyor. Kocaeli Valisi sen bu şehrin ekmek sorununu halledememişsin kalkmışsın ‘HDP’den İçişleri Bakanı olmaz.’ Hadi oradan, haddini bil” 

 

 İlgili konular

Mehtap Şentürk

Gergerlioğlu: 8 Mart'ta felç bir kadın zindanda!

2 ay önce

HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yaptığı paylaşımda, 14 yıldır MS hastası olan Mehtap Şentürk isimli hükümlünün yüzde 85 engelli olmasına rağmen cezaevinde olduğunu belirtti....Devamını oku
gergerlioğlu

Dolandırıcılar, HDP Milletvekili Gergerlioğlu'nun 8 bin lirasını aldılar

3 ay önce

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ailesiyle birlikte tatil yapmak isterken dolandırıldı. Dolandırıcılar 8 bin lirasını aldıkları Gergerlioğlu'nu arayarak, "Siz iyi bir insanmışsınız, size bunu yaptığımız için özür dileriz" diye dalga geçtiler....Devamını oku