Ekonomi

Gold’s Gym konkordato için başvurdu

2 yıl önce

golds

Dünyaca ünlü vücut geliştiricilerinin tercih ettiği spor salonu zinciri Gold's Gym, corona virüsü salgınının ekonomik etkilerine daha fazla dayanamadı ve konkordato için başvuruda bulundu.

Gold's Gym, giyim sektörünün devi J. Crew'dan sonra bu başvuruyu yapan ikinci büyük marka oldu.

 

ABD'nin en ünlü spor salonu zincirlerinden biri olan Gold's Gym, konkordato başvurusu yaptı. Türkiye'de de şubesi bulunan markanın CEO'su Adam Zeitstiff, bu başvurunun şu anki operasyonları etkilemeyeceğini söyledi.

 

The Hill'da yer alan habere göre marka, şirketin kendisine ait olan salonlardan 30'unu nisan ayında tamamen kapattı. 700 salon ise franchise yöntemiyle işletiliyor.

 

‘MAALESEF BİZİM PAKET SERVİSİMİZ YOK!’

 

CEO Zeitsiff, “Hiçbir yere gitmiyoruz! Maalesef bulunduğumuz sektör, birçokları gibi salgından çok kötü etkilendi. Maalesef bizim paket servisimiz yok. Bu nedenle gelirlerimizi korumamız çok zor” ifadelerini kullandı.

 

Adam Zeitstiff, spor salonlarına uygulanan karantina kalktıktan sonra, kapanan salonlardaki aletlerin diğer yerlere dağıtılması için bir planlama yaptıklarını da sözlerine ekledi.

 

SALONLAR AÇILDI AMA GİDEN YOK


Tennessee ve Georgia gibi eyaletlerde spor salonları yeniden faaliyete geçse de yapılan anketler, müşterilerin geri dönmek için hazır olmadığını gösterdi. Morning Consult'un ekonomisti John Leer, “Birçok alanda, yasak olsun ya da olmasın insanların eski aktivitelerine dönmesi 3 ila 6 ay arası sürecek. Müşteriler sağlıkla ilgili haberleri yakından takip ediyor ve görüşleri, bu haberlere göre güncelleniyor” yorumunu yaptı.

 

Gold's Gym, ABD'de son iki günde konkordato başvurusunda bulunan ikinci ünlü marka oldu. Dün de giyim sektörünün önemli markalarından J. Crew aynı başvuruda bulunmuştu.İlgili konular

Çavuşoğlu

Ukrayna Çavuşoğlu ve Erdoğan'ı yalanladı

3 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "4 başlık üzerinde mutabakat varmış gibi bir durum söz konusu. " sözlerinin ardından Ukraya Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba açıklamada bulundu....Devamını oku
abd

Rusya'dan ABD'ye uyarıcı nota: İlişkiler kopma noktasında

3 ay önce

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD'ye Başkan Joe Biden'ın Rusya lideri Vladimir Putin'e yönelik 'savaş suçlusu' sözleri nedeniyle nota verdi....Devamını oku