Teknoloji

Google Meet 100 milyon kullanıcıyı devirdi

1 yıl önce

meet

Koronavirüs salgını ile hayatımızda ciddi yer kaplamaya başlayan video-konferans uygulamaları bu yılın en çok indirilenleri oldu.

Zoom'un yaptığı atak Google'ı da harekete geçirmişti. Google çıkardığı video-konferans uygulaması Meet ile şimdiden 100 milyon barajını aştı.


Çin'den gelen bir virüsün birçok iş kolunu olumsuz anlamda etkilerken stratejisini evden çalışma üzerine kurgulayan modellere de büyük bir imkan sağladı.

 

Az bilinen bir uygulama olan Zoom'un pandemi sonrası yüz milyonlarca kişiye ulaşabilmesi teknoloji devlerinin de iştahını kabarttı. Google da bunlardan biri.


Zoom'dan farkı ücretsiz olması


Zoom uygulamasında kullanıcıların en büyük şikayetlerinden biri de uygulamanın kısıtlı olmayan kullanım için para talep etmesiydi. Google ise Meet'i ücretsiz dağıtmaya başlayarak bu alanda Zoom'un önüne geçti.

 

Google CEO'su Sundar Pichai Nisan ayında ücretsiz dağıtıma başladığı günlerden Google Meet'in günlük indirilme sayısının 3 milyonu bulduğunu belirtmişti. İvmesi giderek artan uygulama şu an ise 100 milyon'un üzerine çıkmış durumda.


ABD'de Zoom'un güvenlik açıkları tartışma konusu haline gelmişken bu en çok rakip video-konferans uygulamalarının işine yaradı.İlgili konular

zoom

Zoom’un kârı 136 kat arttı!

1 yıl önce

Zoom, geçen mali yılın ilk çeyreğinde 122 milyon dolar olan gelirini bu senenin aynı döneminde 328 milyon dolara çıkarttı. Şirketin geçen yıl şubat-nisan arası dönemde 198 bin dolar olan kârı, bu sene 136 katına çıkarak tam 27 milyon dolar olarak gerçekleşti. Zoom'un bu mali yıldaki toplam gelir beklentisi ise 1.8 milyar dolar....Devamını oku