Gündem

Gözaltına alınan emekli amirallere 3 soru sorulacak

1 hafta önce

soru

104 emekli amiral tarafından yayımlanan bildiri ile ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan isimlere 3 soru sorulacak.

"Tekkedeki amiral", "Montrö'nün tartışmaya açılması" ve "Atatürk ilke ve devrimleri" konularında yayınladıkları bildiri Türkiye'nin gündemine oturan 104 emekli amiralle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'Devletin Güvenliğine ve Anayasal Düzene Karşı Suç İşlemek için Anlaşma' suçlamasıyla başlatılan soruşturmayda  bazı detaylar belli oldu.

 

104 emekli amiral ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada gözaltına alınan ve ifadeye çağrılan 14 emekli amiral dışında kalan 90 kişinin de önümüzdeki günlerde ifadeye çağrılacağı öğrenildi.

 

Emekli amirallere, bildirinin hazırlanma sürecinden, yayınlanan son içeriğinden, yayınlanacağı tarih ve saatten haberdar olup, olmadıklarının sorulacağı belirtildi.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasında, haklarında gözaltı kararı verilen emekli amiraller Ergun Mengi, Atilla Kezek, Ankara'da; Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç ve Türker Ertürk, İstanbul'da; Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal ise Kocaeli'de bu sabah gözaltına alındı.

 

Emekli amiraller Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat'ın ise 3 gün içinde Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri istendi.İlgili konular

rusya

Rusya istihbaratı, Ukrayna'nın St. Petersburg Konsolosunu gözaltına aldı

1 gün önce

Rusya Federal Güvenlik Servisinin (FSB), Ukrayna'nın St. Petersburg Konsolosu Aleksandr Sosonyuk'u "gizli bilgiler temin ettiği" gerekçesiyle gözaltına aldığı bildirildi....Devamını oku
özbey

Gözaltına alınan emekli amiral Mustafa Özbey orduevinden atıldı

4 gün önce

103 emekli amiralin 'Montrö' bildirisinde imzası bulunan ve gözaltına alınan emekli amiral Mustafa Özbey orduevinden atıldığını duyurdu....Devamını oku