İnsan Hakları

Gözaltındaki amirallerin avukatı Şule Nazlıoğlu Erol konuştu

1 hafta önce

erol

'Montrö bildirisi'nde imzası olduğu için gözaltına alınan 10 emekli amiralin avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol, gözaltındaki müvekkillerini ziyaret ettikten sonra durumları hakkında konuştu.

Erol, amirallerin açıklamanın "bildiri" değil duyuru olduğunun altını çizdiklerini belirterek, "“İçerik yanlış mı? Ülke çok ciddi bir süreçten geçiyor. Bugün konuşmayacaklar da ne zaman konuşacaklar” diye ifade kullandı.

 

Avukat Şule Nazlıoğlu Erol, gözaltındaki amirallerden biri hariç, 9’nun avukatlığını kendisinin yaptığını belirterek, Celal Ülgen’in açıklamalarının doğru olmadığını, soruşturmanın selameti açısından şimdilik bu konuda fazla konuşmayacağını belirtti.

 

 

Avukat Erol, gözaltındaki emekli amirallerin tutulduğu mekanların nasıl olduğuna ilişkin soruya ise şu cevabı verdi:

 

“Şuan TEM’de nezarethanede tutuluyorlar. Şartlar çok kötü. Önce üçer kişi tutuluyordu, ancak Koronavirüs nedeniyle itiraz ettik. Şimdi ikişerli şekilde kalıyorlar. Orada gördüğüm manzara nedeniyle ofise ağlayarak döndüm. Kaldıramıyorum böyle görüntüleri. Tecrübesinden yararlanacağınız insanları gözaltında tutuyorsunuz.”İlgili konular

erol

Emekli amirallerin avukatı Adalet Bakanı ve HSK’ya seslendi

1 hafta önce

104 emekli Amiralin 'Montrö' duyurusunun ardından gözaltına alınan Amirallerin avukatı Şule Nazlıoğlu Erol, soruşturma savcısına ulaşamadığını belirtti. Adalet Bakanı ve HSK’ya “Bilgi almak için hangi merciye başvurmalıyım ben. Avukatım. Kim bana cevap verecek acilen” diye çaresizliğini haykırdı....Devamını oku