Politika

Habertürk yazarı Par: Muhalefet bunu yapsa kahraman olur

1 hafta önce

par

Habertürk yazarı Kübra Par, eski Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın 'askıda aşı' önerisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Par, "Muhalefet bunu yapsa kahraman olur" dedi.

Habertürk yazarı Kübra Par, yazısının 'Muhalefet bunu yapsa kahraman olur' başlığıyla yayımlanan bölümünde Türkiye'de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı süren aşılama çalışmalarına değindi.

 

Eski Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın "Nasıl ki askıda fatura, askıda ekmek gibi yardımlar yaptıysak şimdi de 'askıda aşı'yı da CHP'li belediyeler olarak devreye sokmamız gerekir" dediğini hatırlatan Par, şunları söyledi:

 

"Size bir şey söyleyeyim mi, Sağlık Bakanı’nın aşı tedarikinde sıkıntıdan bahsettiği, vatandaşların 'Benim sıram ne zaman gelecek?' diye beklediği bir atmosferde eğer ki CHP’li belediyeler yurt dışındaki ilaç firmalarını bir şekilde ikna edip, Türkiye’deki tüm bürokratik engelleri aşıp aşı getirmeyi başarabilirse, üstüne bir de aşılamaya yoksul kesimden başlarsa halkın gözünde kahraman olur.

 

Vefa Salman önerisinde ciddi miydi bilemiyorum ama muhalefetin yerinde olsam hemen kolları sıvar, iktidarı eleştirmekle yetinmez, bir an önce aşı bulup getirmenin yollarını arardım."İlgili konular

korona

Türkiye'de koronavirüs sebebiyle son 24 saatte 223 can kaybı yaşandı

8 saat önce

Türkiye'de son 24 saatte 202 bin 243 Kovid-19 testi yapıldı, 10 bin 512 kişinin testi pozitif çıktı, 223 kişi hayatını kaybetti....Devamını oku
Dr. Sabahattin Gül

Uzman Dr. Sabahattin Gül, Koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdi

1 gün önce

TTB, Dr. Gül’ün ölümünü “ÖfkeliyizÇünküÖlüyoruz” hastag’i ile duyurdu...Devamını oku