Gündem

Hakkari ve Şanlıurfa’dan acı haber: Üç asker şehit

2 yıl önce

Hakkari ve Şanlıurfa’dan acı haber: Üç asker şehit


Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde bir hudut karakoluna yapılan havan saldırısı sonucu iki asker şehit oldu. Hakkari'de de Pençe Harekâtı Bölgesinde, yıldırım düşmesi sonucu bir asker şehit düştü.
 
YILDIRIM DÜŞTÜ: BİR ŞEHİT
 
Acı haberlerden ilki Hakkari’den geldi. Davuş Tepe Üs bölgesinde yıldırım düştü. Yıldırım düşmesi sonucu bir asker şehit oldu.
 
AKÇAKALE’DE HAVAN SALDIRISI: İKİ ŞEHİT
 
İkinci acı haber ise Şanlıurfa’nın Akçale İlçesi’nden geldi.  PKK/YPG terör örgütü tarafından gece saat 23.00 sıralarında Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde bulunan Tekçe Hudut Karakoluna havan topuyla saldırı düzenlendi.
 
Saldırıda Tankçı Uzm.Çvş. Şevket Tekin ile Tankçı Uzm.Çvş. Davut Armağan Keskin şehit düşerken 2 asker ile 1 doktor ise yaralandı.
 
Saldırının gerçekleştiği Ayn İsa bölgesi topçu atışlarıyla vuruldu. (İHA)


İlgili konular

IŞİD operasyonu

IŞİD operasyonunda 31 gözaltı

5 ay önce

Şanlıurfa'da terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 31 şüpheli adliyeye sevk edildi....Devamını oku
hakkari

Hakkari'de gösteri ve yürüyüşlere 15 gün yasak getirildi

6 ay önce

Hakkari Valiliği, gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarının 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı. Hakkari'de gösteri yürüyüşleri, basın açıklamaları, oturma eylemi gibi eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandı....Devamını oku