Türkiye Haberleri

Hakkari'de 8 yaşındaki Yusuf matematikte dünya şampiyonu oldu

1 ay önce

hakkari

Hakkari'deki Şehit Selahattin İlköğretim Okulu'nun 2'nci sınıf öğrencisi 8 yaşındakği Yusuf Eymen Velieceoğlu,  Kanada merkezli Caribou Matematik Organizasyonu'nda tüm soruları doğru cevaplayarak, dünya şampiyonu oldu. Velieceoğlu, birinci olduğunu öğrenince "Çok mutluyum. Öğretmenimi, annemi ve babamı çok seviyorum" diye konuştu.

Hakkari'de yaşayan Orhan ve Nesrin Velieceoğlu'nun 3 çocuğundan en büyüğü Yusuf Eymen Velieceoğlu, Kanada merkezli düzenlenen Caribou Matematik Organizasyonu'nda tüm soruları doğru cevapladı. Şehit Selahattin İlköğretim Okulu'nun 2'nci sınıf öğrencisi Velieceoğlu, bu başarısı ile, ailesini ve Hakkarililerin gururu oldu.

 

Dünya birincisi olan Yusuf Eymen Velieceoğlu, öğretmen ve ailesinin desteği ile bu başarıyı elde ettiğini söyledi. Dünya birincisi olan Velieceoğlu, "Hakkari Şehit Selahattin İlköğretim Okulu'nda okuyorum. Öğretmenim bir sınav olduğunu söyledi. Babama sordum ve sınava girdim. Bütün soruları doğru cevapladım. Bu yüzden dünya birincisi oldum. Çok mutluyum. Öğretmenimi, annemi ve babamı çok seviyorum" şeklinde konuştu.

 İlgili konular

korona

Kovid-19’dan ölenlerin sayısı 2 milyon 300 bini geçti

3 hafta önce

Dünya genelinde koronavirüsten ölenlerin sayısı 2 milyon 300 bini geçerken Kovid-19 kaynaklı en fazla ölüm 467 bin 552 ile ABD’de meydana geldi. ABD’yi 229 bin 97 can kaybı ile Brezilya, 162 bin 922 ile Meksika, 154 bin 954 ile Hindistan takip etti....Devamını oku
gedik

Hakkari'de mayına basan asker Selim Gedik, şehit oldu

1 ay önce

Hakkari'de yol kontrolü yaparken mayına basarak ağır yaralanan Piyade Er Selim Gedik, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu....Devamını oku