Gündem

Hakkari’de gösteri ve eylem yasağı 15 gün daha uzatıldı

2 yıl önce

Hakkari’de gösteri ve eylem yasağı 15 gün daha uzatıldı


Hakkari Valiliği, daha önce aldığı kararla kentteki eylem ve etkinliklerin yasaklama kararını 15 gün daha uzattı.
 
Hakkari Valiliği yaptığı yazılı açıklama ile daha önce defalarca uzatılan kentteki eylem ve etkinliklerin yasaklanma kararının 15 gün daha uzatıldığını duyurdu.
 
Valilik kararında şu açıklamaya yer verildi:  "2911 Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. ve 19. maddeleri ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi hükümleri gereğince Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, Hakkari il sınırları içerisinde (il merkezi, dış ilçelerinde ve jandarma sorumluluk bölgeleri dahil)15 Kasım 2019 tarihi saat:00.00’dan 29 Kasım 2019 tarihi saat:23.59’a kadar otuz (15) gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda Miting, Açık Yer Toplantıları, Gösteri Yürüyüşleri, Oturma Eylemi, Açlık Grevi, Çadır Kurma, Basın Açıklamaları, Stant Açma türdeki eylem ve etkinliklerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır."


İlgili konular

polis

Bitlis'te gösteri ve yürüyüşler 15 gün yasaklandı

5 ay önce

Bitlis'te gösteri ve yürüyüşlere güvenlik gerekçesiyle 15 günlük yasak getirildi. Kentteki her türlü eylemin mülki idare amirinin iznine bağlandığı belirtildi....Devamını oku
Cem Yılmaz

Cem Yılmaz Netflix'te

7 ay önce

Cem Yılmaz'ın yeni stand-up gösterisi Netflix'te sevenleriyle buluşacak....Devamını oku