Video

Halka ''Türkiye seçime gitmeli mi?" diye sorduk

4 hafta önce


İktidarın yeni ekonomik hamleleri erken seçim kapısını açar mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni "finansal alternatif" olarak açıkladığı "kur korumalı TL mevduat" sisteminin devreye alınması döviz kurlarına sert düşüş olarak yansırken siyaset kulislerinde de ileriye dönük olası sonuçları tartışılıyor.

 

Muhalefete göre ise düşük faiz ısrarını sürdüren Erdoğan, kur baskısına direnemedi ve hedeflediğinin tersine "limitsiz faiz sistemi"ni yaşama geçirmek zorunda kaldı.

 

Asgari ücretin 4 bin 250 liraya çıkarılması; asgari ücret oranındaki gelirlerin vergi dışı bırakılması ve ücretli kesimlere yapılacak artışların ardından dövize yönelik yeni kararın uygulanmaya başlaması, kulislerde erken veya baskın seçim tartışmalarını da bir kez daha gündeme getirdi.

 

Bir süredir "erken seçim" baskısı yapan muhalefet kesiminde beklenti, Erdoğan'ın, attığı bu adımlardan kısa sürede sonuç alıp almayacağına bağlı olarak sürpriz hamleler yapabileceği yönünde.

 

Vatandaşa, ''Türkiye seçime gitmeli mi?" diye sorduk... Cevapları videomuzda...İlgili konular

Hastane

Erdoğan'ın açılışını yaptığı hastanenin tavanı çöktü

6 saat önce

Açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilen Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nin tavanı henüz bir ay bile geçmeden çökerken, vatandaşlar tepki gösterdi....Devamını oku