Gündem

Hasta olmadığı halde 'Koronavirüslüyüm' diyen şüpheliye gözaltı

3 yıl önce

Hasta olmadığı halde 'Koronavirüslüyüm' diyen şüpheliye gözaltı


Bursa'da hasta olmadığı halde İtalya'dan geldiğini ve koronavirüslü olduğunu iddia ederek hastaneleri dolaşan şüpheli, kişilerin huzur ve sükununu bozmak ve halkı galeyana getirmekten gözaltına alındı.
 
Alınan bilgiye göre önceki gün Bursa Şehir Hastanesi'ne giden 68 yaşındaki E.O. yetkililere İtalya'dan geldiğini ve koronavirüslü olduğunu söyledi.
 
Bunun üzerine hemen hastanenin izolasyon bölümüne alınan E.O'nun vücudunda herhangi bir virüse rastlanmadı. E.O evine gönderildi.

 

Dün de Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giden E.O, hastane yetkililerine aynı şeyleri söyleyerek yardım istedi. Yine testlerden geçen ve hasta olmadığı belirlenen E.O'nun Bursa Şehir Hastanesi'nde de yalan beyan verdiği anlaşılınca polise bildirildi.
 
Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheli E.O'yu kişilerin huzur ve sükununu bozma ve halkı galeyana getirmekten Mudanya'daki evinde gözaltına aldı.
 
Öte yandan şüphelinin İtalya'ya hiç gitmediği, psikolojik rahatsızlığının olduğu iddiaları da araştırılıyor.


İlgili konular

soylu

Polis anketinden Soylu'ya şok: Bu yanlıştan dönülsün

11 ay önce

Emniyet Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, sosyal medya hesabından, "Yeni çıkartılan polis atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin sonuçları polislerimize ve teşkilatımıza fayda sağlar mı?" diye sordu....Devamını oku
polis

Polis, Muğla’nın CHP’li Bodrum Belediyesi’ne operasyon yaptı

11 ay önce

Polis, Muğla’nın CHP’li Bodrum Belediyesi’nde Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla akşam saatlerinde operasyon gerçekleştirdi....Devamını oku