Gündem

Hazer Amani: Cumhurbaşkanlığı yemeklerindeki harcamalar eleştirilmemeli

2 hafta önce

Amani

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a konuşan Şef Hazer Amani, Cumhurbaşkanlığı’nın düzenlediği etkinliklerin yemek menüleri için yapılan harcamaları eleştirmenin doğru olmadığını öne sürdü.

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a konuşan Amani, “Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklerdeki yemek menüsü ve mutfak harcamaları zaman zaman sosyal medyada eleştiriliyor” sorusuna şöyle yanıt verdi:

 

“Bence eleştirilmemeli. Devlet erkanı misafirlerini en iyi şekilde ağırlamalı. Protokol sonuçta. Menüdeki yemeklerle Anadolu’muzun güzel yemeklerini tanıtıyoruz. Burada tanıtmayacaksın da nerede tanıtacaksın? Yabancı misafirlerimiz geldiğinde onlara en güzel şekilde yemeklerimizi sunmak için önemli bir fırsat. Aynı anda hem kuzu eti, hem dana eti, hem tavuk eti, hem balık, hem de sebze yemeklerine menüde yer verilmesi gerekiyor. Birini koyup, diğerini koymazsan olmaz. Anadolu’nun çeşitliliğini gelen misafirlerin görmesi ve tatması, ülkemizin mutfak zenginliğini tanıtmak için çok önemli. Bu yüzden mutfak için yapılan harcamaları eleştirmenin doğru olmadığını düşünüyorum.”

 

“SİSTEM İNGİLTERE REZALET, AMERİKA’DA DA PARAN YOKSA ÖLÜRSÜN”


“Türkiye’nin sağlık sistemini nasıl buluyorsunuz?” sorusu üzerine Amani, “Dünyanın birçok ülkesine gitmiş biri olarak şunu söylemek isterim ki, Türkiye’deki sağlık sistemi dünyanın birçok yerinden daha iyi. Sistem İngiltere’de rezalet, Amerika’da ise paran yoksa ölürsün. Ülkemizde inanılmaz iyi bir sağlık sistemi var. Doktorlarımız, hemşirelerimiz çok iyi ve yetkin. Bu süreçte mücadele eden tüm sağlık çalışanlarına minnettarım” ifadelerini kullandı.İlgili konular

Erdoğan ve Aliyev

Tarihi seçimde Erdoğan ve Aliyev'e de oy çıktı

1 gün önce

İran'da İbrahim Reisi'nin kazandığı cumhurbaşkanlığı seçiminde, Erdoğan ve Aliyev'e de oy atıldı....Devamını oku
Murat Karayalçın

Karayalçın'ın ismi cumhurbaşkanlığı adayları arasında

1 hafta önce

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, bugünkü yazısında, “Kulağıma geleni söyleyeyim; Murat Karayalçın da cumhurbaşkanlığı adaylığına yakıştırılan isimler arasında” diye yazdı....Devamını oku