Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı da maaşı üçlemiş!

1 yıl önce

ercangül

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül’ün üçüncü maaşını da tespit ettiğini açıklayan CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Eximbank Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Gül’ün üç ayrı yerden 81.005 lira maaş aldığını söyledi.

AKP’li birçok üst düzey bürokratların farklı kurumların yönetiminde görevlendirildiğini ve birkaç maaş birden aldığını ortaya çıkaran CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, bir ‘çoklu maaş’ olayını daha ifşa etti.“AK Partili Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül’ün, üçüncü yerden aldığı maaşı da tespit ettik” diyerek Twitter hesabından belgelerini yayınlayan Yavuzyılmaz, “Eximbank Yönetim Kurulu Başkanı ücreti: aylık 10.370 TL+ yıllık 4 maaş ikramiye üç yerden toplam aylık geliri: 81.005 TL Kaynak: Eximbank Genel Kurul Tutanağı…” ifadelerini kullandı.

 

CHP’li Yavuzyılmaz 9 Haziran’da da Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül’ün aynı zamanda Sun Express A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu duyurmuştu. Yavuzyılmaz “Bakan Yrd. maaşı: 27.917 TL Sun Express YK ücreti: 3.750 Avro Aylık toplam gelir: 27.917+39.262=67.179 TL” demişti.

 İlgili konular

işçi

Şehir Hastanesi inşaatında çalışan 3 bin işçi maaşlarını alamıyor

4 ay önce

Ankara'da Etlik Şehir Hastanesi'nin inşaatında çalışan 3 bin işçinin aylardır maaşlarını alamadıkları ortaya çıktı....Devamını oku
fatma girik cüneyt arkın

24 Ocak gün özeti

5 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz....Devamını oku