Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, AB büyükelçilerine ekonomiyi anlattı 

2 hafta önce

elvan

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin büyükelçileriyle bir araya geldi ve ekonomi reformları konusunda sunum yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda, AB üyesi ülkelerin büyükelçileri ve temsilcilerine, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 Mart'ta açıkladığı ekonomi reformlarına ilişkin bilgi aktardı. AB'den ekonomi reformlarına ilişkin gelen yoğun ilgi üzerine gerçekleşen toplantıya üye ülkelerin büyükelçileri katıldı.

 

Bakan Elvan, toplantıya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyükelçileriyle video konferans yöntemi ile verimli bir toplantı gerçekleştirdik ve ekonomi reformlarımızı anlattık. Değerli büyükelçilere ilgileri için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 İlgili konular

ab

AB Yüksek Temsilcisi Borrell: Ukrayna sınırında 150 bin Rus askeri var

3 gün önce

Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, Ukrayna sınırında 150 bin Rus birliği olduğunu açıkladı....Devamını oku
Dalia Ziada

Avrupa, Türkiye’nin Libya’daki etkisini kırabilecek mi?

2 hafta önce

Türkiye’nin politik ve askeri etkisi Libya üzerinde günbegün azalırken ilgili AB ülkeleri de Libya’nın geleceğinde asıl oyuncular olduklarını göstermek için büyük adımlar atıyor....Devamını oku