Politika

HDP ve DBP'li 11 milletvekili hakkında 14 yeni fezleke hazırlandı

1 hafta önce

hdp

Eski HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile DBP Eş Genel Başkanı Salihe Aydeniz'in de aralarında bulunduğu 11 milletvekili hakkında 14 yeni fezleke hazırlanarak Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

HDP ve DBP’li 11 milletvekili hakkında yasama dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan 14 yeni fezleke Meclis Başkanlığı'na verildi.

 

Gazete Duvar'ın haberine göre eski HDP Eş Genel Başkanı, Sezai Temelli, Semra Güzel ve Remziye Tosun hakkında 2’şer fezleke sunuldu. Yasama dokunulmazlığının kaldırılması istenen diğer HDP’li milletvekillerinin isimlerinin şunlar olduğu bildirildi:

 

“Muazzez Orhan Işık, Dersim Dağ, Hakkı Saruhan Oluç, Ayşe Acar Başaran, Remziye Tosun, Nimetullah Erdoğmuş, Habip Eksik ve Gülüstan Kılıç Koçyiğit.”

 

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Salihe Aydeniz hakkında da bir fezleke Meclis’e verildi.

 İlgili konular

hdp

AYM, HDP'nin kapatılmasına ilişkin iddianameyi Yargıtay'a iade etti

1 gün önce

HDP'nin kapatılması talebiyle Yargıtay Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameyi oybirliğiyle iade etme kararı alan Anayasa Mahkemesi (AYM), kararı gerekçesiyle birlikte Yargıtay'a gönderdi....Devamını oku
fezleke

Kılıçdaroğlu'nun da dahil olduğu 10 kişi hakkında fezleke Meclis’e sunuldu

2 gün önce

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun da aralarında olduğu HDP’li ve CHP’liler hakkında 10 yeni fezleke hazırlandı. Hazırlanan fezlekelerin Meclis’e geldiği bildirildi....Devamını oku