Politika

HDP'den yeni parti açıklaması

1 yıl önce

hdp

HDP yönetiminden, Ayhan Bilgen'in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada kullandığı 'yeni parti' ifadesine cevap geldiği ifade edildi.

HDP’den, cezaevinde bulunan Ayhan Bilgen’in yeni parti imalı paylaşımına  “Temennimiz odur ki Bilgen’in ifade ettiği fikirler bu iktidara payanda olmasın” uyarısı geldi.

 

Bilgen 18 Ocak'ta sosyal medya hesabından, “Türkiye’de yeni bir fikir ve tarza ihtiyaç var. Bunun düşünsel ve toplumsal zeminini oluşturmak gerekiyor. Bunun yeni bir siyasi partiye dönüşme ihtimali, göreceği ilgi ve imkanlarla ilgilidir” paylaşımında bulundu. Bilgen’in paylaşımı yeni parti çalışması olarak değerlendirildi.

 

BBC Türkçe'den Ayşe Sayın imzalı habere göre, HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, Bilgen’in açıklamalarını değerlendirdi.

 

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, Bilgen’in HDP’de siyaset yaptığı için iktidarın hedefi olduğunu belirtti. Oluç, ”En başından beri söyledik, kendisinin eleştirileri bize güç verir, bizi büyütür. Her eleştiri bizim için demokratik bir tartışma demektir. Ama temennimiz odur ki Bilgen’in ifade ettiği fikirler bu iktidara payanda olmasın ve iktidar tarafından kullanılmasın. Çünkü şunu çok iyi biliyoruz ki, Ayhan Bilgen bugün cezaevindeyse bu iktidarın Kars’a kayyım ataması, onu siyasi rehin olarak tutması ve siyasi çalışmasını engellemesi sebebiyledir” dedi.

 İlgili konular

hdp

HDP'nin Erdemli İlçe binasına gece saatlerinde silahlı saldırı

2 ay önce

HDP Mersin Erdemli İlçe binasına gece saatlerinde “kimliği belirsiz” kişi veya kişilerce silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda isabet alan partinin tabelası zarar gördü....Devamını oku
kadınlar

6 Mart gün özeti

3 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku