Politika

HDP'den yeni parti açıklaması

1 ay önce

hdp

HDP yönetiminden, Ayhan Bilgen'in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada kullandığı 'yeni parti' ifadesine cevap geldiği ifade edildi.

HDP’den, cezaevinde bulunan Ayhan Bilgen’in yeni parti imalı paylaşımına  “Temennimiz odur ki Bilgen’in ifade ettiği fikirler bu iktidara payanda olmasın” uyarısı geldi.

 

Bilgen 18 Ocak'ta sosyal medya hesabından, “Türkiye’de yeni bir fikir ve tarza ihtiyaç var. Bunun düşünsel ve toplumsal zeminini oluşturmak gerekiyor. Bunun yeni bir siyasi partiye dönüşme ihtimali, göreceği ilgi ve imkanlarla ilgilidir” paylaşımında bulundu. Bilgen’in paylaşımı yeni parti çalışması olarak değerlendirildi.

 

BBC Türkçe'den Ayşe Sayın imzalı habere göre, HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, Bilgen’in açıklamalarını değerlendirdi.

 

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, Bilgen’in HDP’de siyaset yaptığı için iktidarın hedefi olduğunu belirtti. Oluç, ”En başından beri söyledik, kendisinin eleştirileri bize güç verir, bizi büyütür. Her eleştiri bizim için demokratik bir tartışma demektir. Ama temennimiz odur ki Bilgen’in ifade ettiği fikirler bu iktidara payanda olmasın ve iktidar tarafından kullanılmasın. Çünkü şunu çok iyi biliyoruz ki, Ayhan Bilgen bugün cezaevindeyse bu iktidarın Kars’a kayyım ataması, onu siyasi rehin olarak tutması ve siyasi çalışmasını engellemesi sebebiyledir” dedi.

 İlgili konular

hdp

HDP heyeti Avrupa Yeşiller heyetiyle online görüştü

16 saat önce

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın içinde bulunduğu HDP heyeti, Avrupa Yeşiller heyetiyle online görüşme yaptı....Devamını oku
hdp

HDP Eş Genel Başkanı Buldan, TİP ve EMEP'i ziyaret etti

2 gün önce

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş ve EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz'le görüşme gerçekleştirdi. ...Devamını oku