Politika

HDP'li Buldan: Kadınların bu ülkeyi yöneteceği günler yakın

9 ay önce

Buldan

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin genel merkezinde düzenlenen Kadın Meclisi Toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Buldan, "Kadın mücadelesi, kadın muhalefeti, bu ülkenin iktidarını ve geleceğini belirleyecek olan güçtür. Kadınların bu ülkeyi yöneteceği günler yakındır" ifadelerini kaydetti.

 

Demokratik muhalefetin en güçlü kesimini oluşturan kadınların eşitlikçi ve demokratik iktidarını kuracağını belirten Buldan, ortak ve eşit yaşamın sıcak iklimiyle kadınların Türkiye'yi kuşatacaklarına inancını dile getirdi.

 

Buldan, güvencesiz işlerde emeği sömürülen kadınların ekonomik olarak toplumun en çok kaybeden ve en çok yoksullaşan kesimi olduğunu söyledi.

 

'TÜRKİYE'Yİ YÖNETMEYE ADAM BİR HALK VE KADIN PARTİSİ'

 

İktidarın, partilerine yönelik "siyasi darbe" girişiminde bulunduğunu ileri süren Buldan, HDP'nin, siyasete yön veren ve "Türkiye'yi yönetmeye aday bir halk ve kadın partisi" olduğunu savundu.

 

Buldan, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında, parlamentoda kadın grubunu toplayacaklarını, ülke genelinde de eylem ve etkinliklerle kadına yönelik şiddete dikkati çekeceklerini bildirdi.

 

"KADINLARIN BU ÜLKEYİ YÖNETECEĞİ GÜNLER YAKINDIR"

 

Meclis'te, mahallelerde, evlerde, tarlada, fabrikalarda, iş yerlerinde mücadele etmeye devam edeceklerini vurgulayan Buldan, "Yolumuza çok kararlı ve sıkı bir şekilde devam edeceğiz. Kadın mücadelesi, kadın muhalefeti, bu ülkenin iktidarını ve geleceğini belirleyecek olan güçtür. Gücümüzün her an için farkında olalım. Kadınların bu ülkeyi yöneteceği günler yakındır." ifadesini kullandı.İlgili konular

meclis

Meclis'te 'Kadına şiddet raporu' kabul edildi

5 ay önce

Meclis Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu raporu Genel Kurul'da görüşülerek kabul edildi....Devamını oku
Artuklu

HDP’nin teklifi kabul edildi, AKP’li meclis üyeleri birbirine girdi

6 ay önce

Mardin'in AKP’li Artuklu İlçe Belediye Meclisi'nde mali denetim tartışması kavgaya neticelendi....Devamını oku