Politika

HDP'nin oylarınının arttığını gören Cübbeli: Bu ne dinsizlik ya!

1 yıl önce

Ahmet Mahmut Ünlü

'Cübbeli Ahmet' adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, seçim anketi sonuçlarında HDP'nin sahip olduğu görülen oy oranı nedeniyle "Bu ne dinsizliktir ya? Allah bu millete rahmet nazarıyla bakar mı?" dedi.

AKP'nin sıkı destekçisi İsmailağa cemaatinin önde gelen ismi, kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, iktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci yazar Serdar Arseven'in Youtube kanalına konuk oldu.

 

Arseven'in son dönemde yoğunlaşan doğal felaketleri, toplumsal olayları, pandemi ve savaşı hatırlatıp "Nasıl değerlendiriyorsunuz, sizin manevi dünyanızda nasıl görünüyor bu işler" diye sorduğu Ünlü, Kuran'daki "Başınıza her ne musibet geldiyse, bu sizin ellerinizin kazandığı suçlar yüzündendir" ayetini hatırlatıp "Biz bu sebepten hapis yattık. Depremle ilgili sohbetten dolayı hapis yattık senelerce. Aynı şeyleri tekrar ediyorum. Musibetler günahlardan gelir diyor ayetler hadisler" dedi.

 

"Musibet"lere örnek olarak eşcinselliğin yaygınlaştığı iddiasını dile getiren Ünlü, "Erkek erkekle yetinirse, kadın kadınla şehvetini tatmin etme yoluna giderse gökten taş yağmasını bekleyin, azapları bekleyin, büyük kasırgalar bekleyin. Allah'a verilen sözler bozulursa Allah düşman musallat eder" diye konuştu.

 

Türkiye'nin etrafının da düşmanlarla dolu hale geldiğini öne süren Ünlü, sözü seçim anketlerine getirip HDP'nin aldığı oylara tepki gösterdi. Ünlü, "HDP halen yüzde 12. Bunun yüzde 1'e 2'ye düşmesi lazımdı. Yüzde 12 nasıl çıkar ya? Bu ne dinsizliktir ya? Ne arıyorsun abi? Durumların neresinden tutalım. Allah bu millete rahmet nazarıyla bakar mı?" dedi.
İlgili konular

Malatya

AKP'nin % 68 oy aldığı o ilde ekmeğe 9 ayda 3 kez zam geldi: Halk isyanda!

11 ay önce

2019 yerel seçimlerinde AKP'nin % 68,47 oyla birinci parti olduğu Malatya’da, Haziran 2021'de 2 lira olan ekmek 9 ayda yapılan üç zammın ardından 3 liraya çıktı....Devamını oku
hdp

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Eş Raportörleri HDP'yi ziyaret etti

11 ay önce

Türkiye’de hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve insan hakları başlıklarında yaşanan gelişmelere dair HDP’nin görüşleri raportörlere aktarıldı....Devamını oku