Dünya

Hindistan'da onlarca lise öğrencisi regl olmadıklarını kanıtlamak için soyunmaya zorlandı

2 yıl önce

Hindistan'da onlarca lise öğrencisi regl olmadıklarını kanıtlamak için soyunmaya zorlandı


Ülkenin batısındaki Gucarat eyaletindeki bir yurtta kalan lise öğrencileri, kadın öğretmenlere regl olmadıklarını kanıtlamak için iç çamaşırlarına kadar soyunmaya zorlandıklarını söyleyerek şikayette bulundular.
 
Hindistan'da tabu sayılan konulardan kadınların regl kanamaları bir kez daha manşetlerde.
 
Geçen Salı günü Bhuj kentindeki yurtta 68 genç kadının tuvalete götürüldükleri ve tek tek regl olmadıklarını kanıtlamak için iç çamaşırlarını çıkarmaya zorlandıkları anlaşılıyor.
 
BBC Türkçe'de yer alan habere göre, şikayetçi genç kadınlar, güçlü ve muhafazakar bir Hindu grubu olan Swaminarayan tarikatına ait Shree Sahajanand Kız Enstitüsü'nün öğrencileri.
 
Geçen Pazartesi günü kaldıkları yurttan bir görevlinin okulun müdürüne, bazı öğrencilerin regl olan kadınların uyması gerektiği düşünülen kuralları ihlal ettiği yolunda şikayette bulunduğunu anlatıyorlar.


İlgili konular

çöp

Bir evden 3 kamyon çöp çıktı

11 ay önce

Mersin'de aldıkları bir ihbar üzerine eve giden ekipler, evden 3 kamyon çöp çıkardı....Devamını oku
yavaş

Mansur Yavaş, Belediye Meclisi'nde sataşanlara patladı

1 yıl önce

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediyesi Meclis'inde kendisi hakkında ortaya atılan iddialar hakkında "Bir iddianız varsa savcılığa gidin. Ben tespit ettiğim yolsuzlukları takır takır savcılığa veriyorum. Bıktık bu çamur atmalardan" diye konuştu....Devamını oku