Türkiye Haberleri

Hırsızlar yakalanınca çaldıkları altınları polis otosuna saklamışlar!

1 hafta önce

polis

Samsun’da bir hafta içinde 4 farklı evden hırsızlık yapanlar çaldıkları altınları, karakola götürülmek için bindirildikleri polis otosuna sakladıkları anlaşıldı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Atakum Suç Önleme ve Soruşturma Bürosu ekipleri, 4 Ekim tarihinde Mimar Sinan Mahallesi’nde 4 farklı evden para ve ziynet eşyaları çalınması üzerine operasyon yaptılar. Ekipler, aranan hırsızlık şüphelilerinin kentte bir pastanede olduğunu tespit ettiler. Yapılan operasyonla 3 şüpheli, pastanede simit yerken yakalandı.

 

Gözaltına alınan şüphelilerin, hırsızlık için girdikleri evdeki kapı dilini düşürmek için özel yapılmış aparat ve altınları, emniyete götürülmek için bindirildikleri polis otosuna sakladıkları görüldü. Aparat ve altınlar, görevli memurlar tarafından fark edildi. Üzerlerinde 10 bin 600 TL para ele geçirilen şüphelilerin, yakalandıkları gün başka bir adrese de hırsızlık amaçlı girdikleri ve toplam 4 hırsızlık olayında 17 bin 580 TL, 2 çeyrek altın ve 1 gram altın çaldıkları kaydedildi.Şüphelilerin belirledikleri adreslerin ziline bastıkları, kapıyı açan olmazsa hırsızlık amaçlı girdikleri, kapı açılırsa da adres sormak gibi bahanelerle evden ayrıldıkları anlaşıldı. Aparat kullanarak kapı dili düşürme yöntemiyle hırsızlık yaptıkları belirlenen şüphelilerin haklarında pek çok suç sabıkası olduğu belirlendi.

 

Şüpheliler, teslim edildikleri Hırsızlık Bürosu’ndaki ifade işlemleri sona erdikten sonra adliyeye sevk edildiler.

 İlgili konular

diyarbakır

Diyarbakır’da güpegündüz bir kadın katledildi

5 saat önce

Yenişehir'de Melek Arslan adındaki genç kadın bir bankta oturduğu sırada güpegündüz katledildi....Devamını oku
melek

76 yaşındaki Melek Bulut, boğazlanmış halde bulundu

5 gün önce

Erzurum'ubun merkez Palandöken ilçesinde, bir sitenin 7'nci katında yalnız yaşayan Melek Bulut'un (76), boğazlanarak öldürüldüğü ortaya çıktı....Devamını oku