Gündem

Hırsızlar yakalanınca çaldıkları altınları polis otosuna saklamışlar!

1 yıl önce

polis

Samsun’da bir hafta içinde 4 farklı evden hırsızlık yapanlar çaldıkları altınları, karakola götürülmek için bindirildikleri polis otosuna sakladıkları anlaşıldı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Atakum Suç Önleme ve Soruşturma Bürosu ekipleri, 4 Ekim tarihinde Mimar Sinan Mahallesi’nde 4 farklı evden para ve ziynet eşyaları çalınması üzerine operasyon yaptılar. Ekipler, aranan hırsızlık şüphelilerinin kentte bir pastanede olduğunu tespit ettiler. Yapılan operasyonla 3 şüpheli, pastanede simit yerken yakalandı.

 

Gözaltına alınan şüphelilerin, hırsızlık için girdikleri evdeki kapı dilini düşürmek için özel yapılmış aparat ve altınları, emniyete götürülmek için bindirildikleri polis otosuna sakladıkları görüldü. Aparat ve altınlar, görevli memurlar tarafından fark edildi. Üzerlerinde 10 bin 600 TL para ele geçirilen şüphelilerin, yakalandıkları gün başka bir adrese de hırsızlık amaçlı girdikleri ve toplam 4 hırsızlık olayında 17 bin 580 TL, 2 çeyrek altın ve 1 gram altın çaldıkları kaydedildi.Şüphelilerin belirledikleri adreslerin ziline bastıkları, kapıyı açan olmazsa hırsızlık amaçlı girdikleri, kapı açılırsa da adres sormak gibi bahanelerle evden ayrıldıkları anlaşıldı. Aparat kullanarak kapı dili düşürme yöntemiyle hırsızlık yaptıkları belirlenen şüphelilerin haklarında pek çok suç sabıkası olduğu belirlendi.

 

Şüpheliler, teslim edildikleri Hırsızlık Bürosu’ndaki ifade işlemleri sona erdikten sonra adliyeye sevk edildiler.

 İlgili konular

soylu

Polis anketinden Soylu'ya şok: Bu yanlıştan dönülsün

1 ay önce

Emniyet Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, sosyal medya hesabından, "Yeni çıkartılan polis atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin sonuçları polislerimize ve teşkilatımıza fayda sağlar mı?" diye sordu....Devamını oku
polis

Polis, Muğla’nın CHP’li Bodrum Belediyesi’ne operasyon yaptı

1 ay önce

Polis, Muğla’nın CHP’li Bodrum Belediyesi’nde Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla akşam saatlerinde operasyon gerçekleştirdi....Devamını oku