Dünya

Hollanda'dan, Türkiye ve Azerbaycan'a Karabağ Savaşı için yaptırım kararı

2 hafta önce

hollanda

Hollanda, Dağlık Karabağ Savaşı sebebinden dolayı Türkiye ve Azerbaycan'a yaptırım kararı aldı. 

Hollanda Parlamentosu'ndan Türkiye ve Azerbaycan'a yönelik yaptırım kararı çıktı. Dağlık Karabağ Savaşı sebebi ile yaptırım kararı alan Hollanda, Türkiye'ye silah satışına tahdid getirecek. Hollanda diğer yandan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve ailesine de yaptırım uygulayacak.

 

Azerbaycan ordusu, işgalci Ermenistan tarafından başlatılan saldırılara anında karşılık vererek 27 Eylül tarihinde Dağlık Karabağ bölgesindeki işgal edilen topraklarını geri almak için karşı operasyon başlatmıştı. Cephede ağır kayıplar veren Ermenistan Başbakanı Paşinyan ateşkes anlaşması imzalayarak geri adım atmış ve Karabağ'da işgal ettiği topraklardan geri çekilmeyi kabul etmişti.

 

Hollanda ise yaşanan tüm bu gelişmeleri hazmedemeyerek toprakları için onuru ile direnen Azerbaycan ve 'Azerbaycan bizim kardeşimiz' diyerek arkasında duran Türkiye Cumhuriyeti'ne yaptırım kararı çıkardı.

İlgili konular

nato

NATO, Türkiye ile Yunanistan arasındaki mekanizmayı güçlendirmek istiyor

1 saat önce

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'deki olayları ve kazaları önlemek için kurulan ayrıştırma usulleri mekanizmasının çalıştığını ve bunu güçlendirmek istediklerini ifade etti....Devamını oku
Garo Paylan

Paylan: Katar anlaşması kanamayı durdurmaz

2 gün önce

Katar ile yapılan anlaşmanın "mülk padişahındır" anlayışıyla yapıldığını belirten HDP'li Garo Paylan, anlaşmanın kanamayı durduramayacağını söyledi....Devamını oku